Hack olayı kripto para piyasasını nasıl etkiledi? İşte özeti…

0 0

Bitcoin 9 bin – 9 bin 300 dolar arasındaki sıkışık seyre devam ederken düşük değerli altcoinlerin bır kısmı ise çift haneli yüzdelerle arttı.

Twitter hackini takiben biraz gecikmeyle Bitcoin nihayet 9 bin 100 dolara kadar hafif bir hareket görüyor. İlginç bir şekilde bu kez ABDnin başlıca üç borsa endeksi benzer bir yüzde değeriyle değer kaybetti.

Büyük kazançlar Aurora Ampleforth ve Algorandı içerdiğinden durum düşük-değerlili altcoin piyasasında çok daha avantajlı görünüyor.

Birkaç gün önceki meşhur Twitter hackinin en çok tartışılan konusunu takiben BTCnin katılımı fark edilmeden kaldı ve lider kripto para birimi 9 bin 200 dolarlık aşina bir seviyede kaldı.

Dünyanın her yerinden medya hikayeyi ele alırken ve sosyal medya devinden cevaplar talep ediliyor.

Bu benzer “hediye” dolandırıcılıklarına bağlı kripto para birimi adreslerinin yayınlarına karşı bir önlem olmasına rağmen aynı zamanda yasal dijital varlık adresleri bile engellendi.

Tüm medya yayınlarının artan ilgisi de göz önüne alındığında BTC bazı borsalarda 9 bin 200 dolardan 9 bin 40 dolara kısa bir düşüle tepki gösterdi. Ancak o zamandan beri çoğunlukla toparlandı ve şu anda 9 bin 100 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle yaşanan bu olaşa karşın Bitcoin’in 9 bin – 9 bin 300 dolar aralığını koruduğu dikkat çekiyor.

Böyle büyük bir hack ve küresel maruziyetten sonra Twitterın stoklarının nispeten istikrarlı kaldığını belirtmek gerekir. Vadeli işlemlerde yüzde 4lük düşüş hızlı bir şekilde dağıldı

ABDnin en önemli borsa endeksleri de önemsiz düşüşler kaydetti. S&P 500 yüzde 034 Dow Jones yüzde 05 ve Nasdaq yüzde  073 değer kaybetti.

Düşük değerdeki altcoinler yükseliyor

İlk 20 madeni paranın çoğunluğu da Bitcoine benzer şekilde bir miktar değer kaybetti. Bunlar Ethereum (% -1) Ripple (% -1.3) Cardano (% -3.3) BitcoinSV (% -3.8) ve Moneroyu (% -4.26) içeriyor. Doğal olarak Chainlink ve Stellar gibi istisnalar vardır. LINK 8.44 dolara% 3 artarken XLM% 9 artarak 0.1 doların üzerine çıkıyor.

Bununla birlikte düşük değerdeki altcoinlerle durum önemli ölçüde farklı. Aurora (AOA) yüzde  37lik önemli bir artıştan sonra 0020 dolara kadar yükseldi. Ampleforth (AMPL) da büyük bir kazanç elde ederek yüzde 39 oranında prim sağladı.

ABDdeki en popüler kripto para borsası Coinbase Algorandın daha önce listelendiğini açıkladı. Biraz beklendiği gibi yerel kripto para birimi (ALGO) haberi takiben% 22 artarak 0.35 $ a yükseldi.

Diğer çift haneli yüzde kazananlar arasında Aave (% 19) Flexacoin (% 14.5) ve Synthetix Ağı (% 13.95) bulunmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku