Wonder Woman illüstratörü ve İngiliz sanatçı Terry Flaxton, Ethereum destekli sanat satacak

0 4

Değiştirilemeyen token (NFT) ve blockchain destekli tahsil edilebilir ekonomi talebi görmeye devam ediyor ve dijital sanat pazarı Makerplace son zamanlarda muazzam bir büyümeye sahiplik ediyor. Ünlü çizgi roman illüstratörü Jose Delbo ve Terry Flaxtondan 4K video sanatının çalışmaları “nadir dijital sanat için önde gelen pazarda” satılacağından ötürü bir dizi tanınmış sanatçı katılmaya başladı.

Büyüyen blockchain destekli metaverse ve değiştirilemez token (NFT) evrimi hakkında rapor edildi. Raporda blockchain destekli olmayan token satışlarının 100 milyon dolarlık işareti nasıl aştığı tartışma konusu oldu.

Nftnin en büyük pazarı olan Openseada sadece 18.500den fazla cüzdan değil aynı zamanda blockchain destekli dijital sanat koleksiyonları için bir pazar olan Makerplace alıcıların ve popüler sanatçıların dikkatini çekiyor. 

Web sitesinde şunlar belirtiliyor:

Makerplace aracılığıyla sunulan her dijital yaratım yaratıcı tarafından imzalanan ve yayınlanan otantik ve gerçekten blockchain teknolojisi ile mümkün kılınan benzersiz bir dijital yaratımdır. Dijital oluşturma kopyalansa bile orijinal olarak imzalanmış sürüm olmayacaktır.

Makerplacede satılık sanat eserlerine ev sahipliği yapacak belirli bir sanatçı analog video içeriği fotoğrafçılığı filmi ve ses kompozisyonu çalışmaları ile tanınan İngiliz sanatçı Terry Flaxton dünya çapında 200den fazla sergiye ev sahipliği yaptı ve “Her Çölün Altında Bir Deniz” adlı bir 4K video projesi satacak.

Şu anda Flaxton tarafından oluşturulan on 4K videodan biri için 22 ETH (512 dolar) karşılığında satılan bir teklif var. Flaxtonun Makerplaceteki videosu da Opensea ile bağlantılı olup listenin açıklaması şöyle diyor:

Her çölün altında deniz hayatına Mojave Çölünün görüntüleriyle başladı ki bu şimdi çok soyutlanmış su gibi görünüyor.

Makersplace web portalında yer alacak bir başka ünlü sanatçı 1976dan 1981e kadar DC Comic “Wonder Woman” dizisindeki çizgi roman illüstratörü olacak. Çizgi roman sanatçısı Jose Delbo Marvel için seksenli ve doksanlı yıllarda “Thundercats” “Transformers” ve “Brute Force” çizgi romanlarında da çalıştı.

23 Temmuz 2020de Delbo dijital bir “Süpermen” çizimi ve dijital bir çizgi roman satacak. Raporlar Delbonun Decentralandda düzenlenen bir sergi sırasında dijital çalışmalarıyla ilgili soruları yanıtlayacağını belirtti.

Dünya çapında sanat sahnesi sürekli olarak çevrimiçi bir sanat endüstrisine dönüşüyor ve dijital sanat satışları her yıl artıyor. Mevcut büyüme hızında Makerplace ve Opensea gibi blockchain ve NFT pazarları bir gün Redbubble Artfinder Artplode Ugallery ve Saatchi Art gibi popüler dijital sanat mekanlarını gölgede bırakabileceği düşünülüyor.

Son birkaç yılda ortaya çıkan geleneksel dijital sanat pazarlarının aksine Opensea ve Makerplace gibi pazarlar blockchain tabanlı ve NFT sanatını değişmezlik ile satıyorlar.

Her iki pazardaki satışlar her gün gerçek zamanlı olarak görülebiliyor ve insanlar değerli kripto para birimlerini dijital sanata harcıyorlar. Örneğin yakın zamanda Makerplacede satılan birkaç dijital sanat eseri arasında “Vandalizm (333 dolar)” “Rudbeckia (153 dolar)” ve “Pxlpet – not a Virus (617 dolar)” adlı bir pikselli sanat türü yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku