Güvenlik şirketleri: Bitcoin deki düşüşün PlusToken ile ilgisi yok

0 0

8BTCnin bazı güvenlik firmalarının analizine dayandığı haberine göre; Bitcoinin son düşüşünün 3 milyar dolarlık dolandırıcılık zinciri PlusToken satışlarıyla bir ilgisi yok.

BİTCOİNDE SULAR BİRAZ DURULDU… PEKİ NE YAPMALI? TIKLAYIN

Bitcoin hafta sonu itibariyle son 2 ayın en düşük seviyesine ulaşırken endişeler ve şüpheler 5 Martta 13 bin Bitcoini hareket ettiren PlusToken dolandırıcılarına işaret etti.

PlusToken bağlantısının henüz Bitcoin düşüşünde bir göstergesi yok. Çin merkezli blockchain güvenlik firmaları Chainsguard ve PeckShield şirketleri bu parayı yakından izliyor.

Chainsguard firması “Taşınan bitcoinler hala karıştırma işlemindeydi ve serbest bırakılmadı. Bununla birlikte son düşüşle birlikte bu karışıklığın hızı da azalmıştır” açıklamasını yaptı…

Ünlü dolandırıcılık zinciri Plus Token Çinli yatırımcılardan kendilerine yüksek getiri sağlayacağını düşünen yaklaşık 3 milyar dolarlık kripto para topladı.

O zamanlar Vanuatuya kaçan örgütün altı önemli üyesi Çin polisi tarafından tutuklandı ve daha sonra örgüt bir sahtekarlık zinciri haline geldi. Kripto para dünyasının en büyük dolandırıcılık kuruluşu olarak görülen PlusToken yatırımcılarından 200 bin BTC 800 bin ETH ve 26 milyon EOS topladı ve toplam tutar yaklaşık 3 milyar dolardı.

Aslında PlusToken dolandırıcıları Ağustos 2019dan beri çalıntı Bitcoinleri temizliyor. Çok sayıda çalıntı Bitcoin göz önüne alındığında yatırımcılar BTCnin her düşüşünde bir PlusToken bağlantısına işaret ediyor.

Hatırlanacağı gibi; Ağustos ayında Çinli yatırımcılar PlusTokende çalınan Bitcoinin satılmaya çalıştığını ve spekülasyon nedeniyle BTCnin birkaç gün içinde bin dolarlık bir düşüş yaşadığını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku