Güven Tazelemeye Çalışan Robinhood dan Yeni Kripto Para Hizmeti!

0 0

Çevrimiçi bir aracı kurum olan Robinhood bugün firmanın müşterilerin Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere büyük kripto para birimleri aracılığıyla para yatırma ve çekmelerine izin vermeyi planladığını duyurdu. Ocak ayında şirket Reddit çılgınlığının neden olduğu önemli dalgalanma sebebiyle uygulamasındaki bazı özellikleri devre dışı bırakmıştı.

Robinhood’ın itibarı son zamanlarda büyük bir darbe aldı ancak kripto para birimi transferleri sunarak kripto topluluğu arasında güvenilirliği yeniden kazanmayı umuyor.

Resmi açıklamaya göre Robinhoodın kripto para varlıklarına yatırımı yok ve firma müşterilerin dijital varlıklarını kendi çıkarları için kullanmayı planlamıyor. Robinhood ayrıca güvenlik nedeniyle şirketin hangi kripto adreslerinin Robinhooda ait olduğunu teyit etmeyeceğini belirtti.

Robinhood Twitterdan şöyle bir mesaj paylaştı: 

“Kriptoya o kadar ilgi var ki çok net olmak gerekirse Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere kripto para birimlerini yatırma ve çekme imkanlarını sağlamayı planlıyoruz. Robinhood Crypto şu anda kripto para birimine yatırım yapmıyor veya kendi menfaatimiz için herhangi bir müşteri kripto para birimini kullanmıyor. Tıpkı diğer kripto platformları gibi operasyonel güvenlik nedenleriyle ve müşteri gizliliğini korumak için hangi adreslerin bize ait olduğunu veya olmadığını onaylamayacağız ”

Robinhood Tekrar Güven Kazanmak İstiyor 

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Redditteki perakende tüccarlar tarafından tetiklenen hisse senetleri ve kripto para birimlerindeki aşırı piyasa dalgalanmasının ardından 18 Şubatta ifade vermek üzere Robinhood CEOsu Vladimir Tenevi ve Reddit CEOsu Steve Huffmana tebligat yolladı.

Ocak 2021de iki büyük Reddit grubu r / WallStreetBets ve r / SatoshiStreetBets hisse senetleri ve kripto para birimlerinde büyük bir ralli tetikledi. AMC ve GME hisseleri perakende yatırımcılardan gelen yoğun talep sonrasında fırladı. Reddit çılgınlığı Dogecoin ve XRPde büyük bir ralli ile kripto para piyasasına da ulaştı. Dogecoinin fiyatı 24 saat içinde yaklaşık yüzde 900 arttı. Robinhood da dahil olmak üzere büyük finans komisyoncuları platformlarında GME AMC ve Dogecoin dahil olmak üzere bazı hisse senetleri ve kripto para birimlerinin alım satımıyla ilgili bazı özellikleri sınırladı.

Robinhood şu anda kendi platformlarında işlem yapmak üzere listelenmiş yedi kripto para birimine sahiptir bunlar arasında Bitcoin (BTC) Dogecoin (DOGE) Ether (ETH) Litecoin (LTC) Ethereum Classic (ETC) Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) . Bu yedi kripto para birimlerinin transferleri için destek sunmayı planlayıp planlamadıkları belli değil.

Kripto para birimiyle ilgili hizmetleri genişletme kararı merkezi hizmet sağlayıcılara karşı güvensizliğin arttığı bir zamanda geliyor. Herkes kripto para yatırma ve çekme teklifinin Robinhoodun son eylemleriyle kaybedilen itibarını yeniden kazanmasına yardımcı olacağına inanmıyor. Yatırımcıların özellikle müşterilerin özel anahtarlara erişimiyle ilgili olması nedeniyle para yatırma ve çekme işleminin nasıl işleyeceği hakkında soruları var.

Son duyuruda Robinhood şirketin kripto para cüzdanlarıyla ilgili söylentiler üzerine şu yorumu yaptı. “Müşterilerimiz tarafından satın alınan ve sahip olunan kripto para birimleri müşterilerimizin yararı için cüzdanlarımızda tutulur. Ek olarak yalnızca müşterimizin alım satımları halihazırda gerçekleştiğinde coin alıyoruz ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku