PancakeSwap, Binance Smart Chain deki İlk Milyar Dolarlık Proje Oldu

1 9

Gıda temalı token PancakeSwap (CAKE) Binance Smart Chaindeki (BSC) ilk milyar dolarlık proje haline gelmesine yardımcı olan son fiyat artışıyla merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe yükselen bir yıldız olarak öne çıktı. Cointelegraph Markets ve Tradingviewden elde edilen veriler CAKE fiyatının 17 Şubatta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1112 dolara ulaşmadan önce 3 Şubatta 189 dolara düşmesinden bu yana değerini yüzde 520 artırdığını gösteriyor. Bu artışla birlikte projenin piyasa değeri ilk kez 1 milyar doların üzerine çıktı.

DeFi ekosistemi halihazırda Ethereum ağında çalışan en iyi projelerin çoğunluğuyla öne çıkıyor fakat BSC gibi diğer ağlara dayanan DeFi protokolleri yüksek işlem ücretlerinden ve düşük işlem hızlarından kaçmak isteyen kullanıcıların talebiyle karşı karşıya. İşlem ücretleri söz konusu olduğunda BSC topluluğunun Binance Coin (BNB) fiyatındaki artışa cevaben gas ücretini 15 Gweiden 10 Gweiye düşürme kararı işlem ücretlerinde daha fazla istikrar arayan traderlar için teşvik edici oldu.

Defistationın sağladığı verilere göre PankcakeSwap protokolüne kilitlenen toplam değer tokenın değerini artırmasının yanı sıra yeni çiftçilik fırsatlarının eklenmesiyle kilitlenen toplam değerde (TVL) hızlı bir artışı tetikledi ve kilitlenen değer 23 Ocakta 150 milyon dolardan 17 Şubatta 2.477 milyar dolara yükseldi. Platformdaki işlem hacmi de son haftalarda istikrarlı bir artış gördü ve veriler CAKEin işlem hacmi bakımından Uniswapin (UNI) ardında ikinci sıradaki DEX olduğunu gösteriyor.

Kripto para piyasasında yükseliş trendi ve DeFinin hızla büyüyor olması ilgili Blockchainler için ağ işlemlerinde daha fazla artışa işaret ediyor. Ethereumda yüksek işlem ücretlerine karşılık PancakeSwap gibi kendisini daha ucuz işlem ücretleri sunan alternatifler olarak konumlandıran projeler muhtemelen kripto para sektörü büyümeye devam ettikçe daha da fazla potansiyelle öne çıkmaya devam edecekler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku