GUREVİCH: BİTCOİN ÖLMÜYOR, HERGEÇEN GÜN DİJİTAL ALTIN OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

0 0

Matematik profesörü ve eski bir JPMorgan yöneticisi olan Alex Gurevich Bitcoinin ölmeyere hergeçen gün dijital altın olmaya yaklaştığına inanıyor.

Çeşitli altcoin’lerin iniş çıkışlarına ya da çatallanma olaylarına rağmen zaman Bitcoin’in aleyhine değil lehine işliyor. Hergeçen dijital altının kalıcı statüsüne bir adım daha yaklaşıyor”

Neden altına ve değerli metallere talep olduğuyla ilgili insanları geçmişe götüren Gurevich değerli metallerin zaman içinde değişim göstermemeleri ve sağlam bir şekilde kalmaları nedeniyle yüzyıllardır bir değişim aracı olarak kullanıldıklarını söylüyor. Bu yüzden zaman içinde değerlerinden birşey kaybetmediklerini belirtiyor. Bununla birlikte tüm değerli metaller arasında altın ne en yaygın ne de en nadirdir. Gurevich altının bu noktada tam ortada bir yerde olduğunu düşünüyor. Bu avantajlarla altın rakiplerini geride bıraktı ve bu nedenle dünya çapında güvenilirlik kazandı. Gurevich Ether dijital bakır olmak için mücadele ederken Bitcoinin dijital altın olma yolunda ilerlediğine inanıyor. Gurevich ancak teknolojisine bir talep olursa ETH’nin değerini devaö ettireceğini BTC’nin ise değerini sürdürmek için sadece değer saklama aracı olmasına ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Kıymetli metallerde tarihi ticaret modeli göz önüne alındığında 2015 yılında Bitcoinin alımı nispeten kolaydı. Fakat şimdi ilk fiyatlarının 20 katına sahipken daha karmaşık bir ticaret ikilemi var. Bitcoin bir “balon” olabilir veya olmayabilir ancak 2014te büyük bir patlamaya sahip olduğunu hatırlamak önemli ve hatta bu yıl bile pazar Bitcoinin iki önemli düzeltmeye karşı önemli bir duruş sergiledi. ”

Bitcoinin dijital altın olma yolunda ilerlediğine inanan tek kişi Gurevich değil. CNBC ile yaptığı röportajda Appleın kurucu ortağı Steve Wozniak Bitcoini “sadece saf dijital altın” olarak nitelendirdi.

Sadece Bitcoin saf dijital altındır…Buna bütün kalbimle inanıyorum. Diğerleri Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindeler. Örneğin tamamen merkezi olmayan ve merkezi kontrolü olmayan gibi. Bir iş modeline sahip olmak için vazgeçtikleri ilk şey bu. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku