Amerikalı Senatörden Çarpıcı GameStop ve Blockchain Açıklaması 

0 0

GameStop çılgınlığı sürerken GameStonk firmalar alım satımını durdurmadan önce dün 450 dolar fiyat seviyesinine ulaştı. Tüm bunlar yaşanırken Amerikalı bir senatör blockchain teknolojisi uygulandığında her şeyin önlenebileceğini söyledi.

Senatör Cynthia Lummis dün attığı bir tweette blockchain teknolojisinin  finans piyasalarında meydana gelen yaygın hisse senedi manipülasyonunu düzeltmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Lummis Amerika Birleşik Devletleri Senatosundaki Wyoming halkını temsil ediyor ve bu ay görevine başladı. Daha önce 2009dan itibaren Wyoming bölgesinin genel temsilcisiydi.

Senatör yolsuzlukla mücadele için blockchain teknolojisinin savunuculuğunu yapıyor. Lummis dün bir tweetinde: 

“Bu hafta GameStop ile olanlar temelde benzeri görülmemiş bir şey. Fon sahipleri küçük yatırımcıların kendilerine zarar vermesinden dolayı devletin bu gibi girişimlere karşı düzenleme yapmasını istemeye başladı.İyi haber: Bunu blockchain ile düzeltebiliriz ” dedi. 

 Lummis hisselerin bir blockchainde ihraç edilirse perakende yatırımcıların kendi hisse senetlerine sahip olacağını söyledi. Teknoloji aynı zamanda Wall Streeti daha verimli hale getirirken SEC gibi düzenleyiciler piyasayı daha doğru bir şekilde izleyebilir.

Lummis Tam Bir Bitcoin Hayranı

Senatör Cynthia Lummis daha önce Bitcoinden ulusal bir televizyon kanalında bahsetmişti. Lummis aynı zamanda bir Bitcoin hayranı olarak tanınıyor.

 ABC Newsde Good Morning America adlı programda yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto para birimi hakkında yorum yaparken Lummis kripto para biriminin uygun bir değer deposu olduğunu düşündüğünü söyledi. Senatör kripto para biriminin ABD dolarına göre enflasyona son derece dirençli olduğunu da vurguladı. Lummis herhangi bir fiyat tahmini yapmazken kripto para birimlerine yatırım yaptığını  belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku