Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri 

0 0

Secrets of Crypto isimli analist ve yatırımcıya göre piyasa şu anda bir altcoin sezonunun ikinci aşamasında. Analist Ethereumun 2021de Bitcoinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini ve borsalarda artan Ethereum rezervleri çıkışının ETH fiyatını kısa vadede ikiye katlanabileceğini belirtti. Ethereum bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken yatırımcısını heyecanlandırdı.

Önde gelen Salsa Tekila Bitcoinin büyük bir düzeltme yaşayabileceğini belirtiyor. Analiste göre Bitcoin yeni bir yukarı hareket başlamadan önce önümüzdeki haftalarda 24 bin dolara düşebilir. Son fiyatın yaklaşık 42 bin dolara yükselmesinden sonra profesyonel tüccar BTCnin daha güçlü bir düzeltme yapması gerektiğine inanıyor.

Bu arada token fiyatları artarken DeFi piyasa seğeri 45 milyar dolara ulaştı. Merkezi olmayan finans tokenları hızla büyüyor ve şu anda1 trilyon dolarlık kripto para pazarının yüzde 46sını oluşturuyor.

Rusya çalışma bakanlığı federal ve yerel hükümet organlarının yetkililerine ve çalışanlarına kripto para sahibi olmalarının yasak olduğunu ve herhangi bir kripto varlığa sahiplerse elden çıkarmaları gerektiğini bildirdi. Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan belge direktifin yolsuzluğu önlemeyi amaçladığını gösteriyor. 1 Nisan 2021 tarihine kadar süre verilirken yasaya uymayanları büyük para cezaları ve hapis cezası bekliyor. 

Üst düzey bir avukat ve kripto para meraklısı Stephen Palley XRPnin gerçekten bir menkul değer olduğunu söyleyerek SECi destekledi. Ünlü avukat Rippleın davayı kesinlike kaybedeceğini ve 2021in sonlarına doğru tarih olacağını iddia etti. 

Avustralya Finansal Denetim Kurulunun raporuna göre ülkedeki bankaların Güney Amerika uyuşturucu kartelleri için yaklaşık 385 milyon dolar akladığı bildirildi. Şaşırtıcı bir biçimde bu olay ülkedeki kolluk kuvvetlerinin ayrıntılı kara para aklama planını bozmak için attığı adımların ortasında meydana geldi. ABD hazine bakanı Yellenin kripto para birimlerini acımasızca suçladığı bir dönemde bu haber oldukça dikkat çekti. 

Seyehat edeceklerin Covid-19 testini ve aşılama durumunu içeren blockchain tabanlı dijital pasaportlar önümüzdeki ay pilot uygulamalara başlayacak. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği yakında bir bireyin sağlık bilgilerini özellikle COVID-19 testleri ve aşılama durumlarını dijital olarak saklayan blok zinciri tabanlı pasaportları piyasaya sürecek. Bazı kesimler tarafından eleştilen bu uygulama turizmin tamamen açılabimesi için önem teşkil ediyor.

25 Ocakta Hindistan Merkez Bankası (RBI) ülkede dijital para birimine geçme ihtiyacı olup olmadığını ve gerek varsa ise bunun nasıl faaliyete geçirileceğini incelediğini söyledi. Hindistanda düzenleyiciler ve hükümetler bu para birimleri konusunda şüpheci ve ilgili riskler konusunda endişeli. Hackerların sayıca fazla olduğu ülkede bu fikre fazla sıcak bakılmıyor. Ülkede en son Covid-19 aşıları kara borsada Bitcoin karşılığında satışa çıkarılmıştı.

ABD Virginia teknoloji firması çalışanlarına maaşlarını Bitcoin ve Ether ile alma seçeneği sunuyor. Şirket çalışanların maaşlarının bir kısmını ertelemelerine ve Bitcoin Bitcoin Cash veya Ether olarak belirtilen bir tasarruf planının parçası olarak almalarına izin verecek. Bir yazılım geliştirme hizmetleri sağlayıcısı olan Sequoia Holdings personeline maaşlarının bir kısmını ayırma ve kripto para birimine yatırım yapma seçeneği sunuyor. Çalışanların bu fikre sıcak baktığı belirtildi. 

İsviçrenin en büyük bankası UBS müşterilere Bitcoine yatırım yapma konusunda rehberlik amaçlı bir el kitabı yayınladı. Banka müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alıp almaması ve Bitcoinin portföyleri çeşitlendirmek için kullanılıp kullanılamayacağı gibi bazı önemli soruları yanıtlıyor. Genel olarak yatırımcıların uyarıldığı bilgilendirmede kripto para birimlerinin oynaklığından ve hatta sıfır dolara çakılabileceğinden bahsediliyor. Ama bunlara rağmen İsviçre kripto para borsalarının işlem hacimlerinin büyük oranda arttığı bir yıl geçirdi. 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku