Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (6 Şubat 2021)

0 26

Elon Muskın Dogecoin Anketi Ses Getirdi

Elon Musk Dogecoin (DOGE) ve kripto para paylaşımlarını sürdürdü. Musk bu sefer Twitter hesabı üzerinden bir anket oluşturdu ve takipçilerine ankette geleceğin para birimini sordu. Anketin yanıtlarını ise “Dogecoin yükselecek” ve “diğer tüm kripto para birimleri daha fazla yükselecek” olarak belirledi. Ankete şimdiye kadar 738 bin kişi katıldı. Katılımcıların %73.4’ü DOGE’u seçerken %26.7’si diğer kripto para birimlerini seçti.  

Uzmanlara göre Muskın tweetleri Trumpın tweetlerinden daha büyük etkiye sahip. Ünlü yatırımcının tweetlerini tamamen şaka amaçlı attığını söylemesine rağmen durum değişmiyor ve Musk’ın tweetleri piyasayı ciddi şekilde hareket ettirmeye devam ediyor. Gelinen noktada en eğlenceli ve en ironik sonucun Dogecoin’in gelecekte dünyanın para birimi haline gelmesi olacağı düşünülüyor.

Bu arada Blokzinciri fon yönetimi şirketi OnChain Capital’in kurucu ortağı Ran Nuener Tesla CEO’su Elon Musk’ın kurumsal servetine Bitcoin ekleme olasılığını araştırdığını söyledi. Önümüzdeki günlerde şirketin Bitcoine yatırım yapması bekleniyor.

Stok Akış Modelinin yaratıcısı Plan B Bitcoin için 288 bin dolar’lık yeni bir hedef belirledi. Bu tahmin Bitcoin’in fiyatına bakılmaksızın her hafta Bitcoin balinalarının sayısının arttığı bir zamanda geldi. 1000 BTC’nin üzerinde coin’e sahip olan Bitcoin adresleri Glassnode’dan alınan verilere göre katlanarak büyüyor.

Bununla birlikte Glassnode’un verilerine dayanarak borsalardaki Bitcoin hacmi düşüyor. Bu arzı sınırlandırdığı için Bitcoin fiyatını S2F modelinin tahminlerine doğru ilerletebilir. Yaklaşan bir fiyat düzeltmesine işaret eden veriler olsa da uzun bir fiyat rallisi de olasılıklar dahilinde. Bu kez sonucun farklı olup olmayacağına dair çok fazla öngörü olsa da döngü farklı olduğu için analistler ne olacağını gerçekten bilmiyor. Bir fiyat rallisi hala  mümkünken 40 bin dolar’ın ötesinde neredeyse hiçbir fiyat keşfi yapılmadı. Son olarak ünlü analist geçtiğimiz kasım ayında BTC fiyatının 2021 başlarında yüzde 60 artış yaşayacağını belirtmiş ve haklı çıkmıştı.

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in  kripto para birimi Binance Coin (BNB) rekor kırmaya devam ediyor. BNB geçtiğimiz saatte 75.09 dolara ulaşarak yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Son 24 saatte  yüzde 27.2 yükselen BNB Son 7 gündeki kazanımını ise yüzde 71 artırdı. Önde gelen kripto para analistlerinden CryptoHunter BNB’nin 72 dolar hedefini aştığını belirtti.

Ünlü yatırımcı ve serbest fon yöneticisi Bill Miller’ın Miller Value Funds’ı fonu Miller Opportunity Trust aracılığıyla Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yapabileceğini açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgede “Fon Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaparak dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapabilir. Grayscale Bitcoin Trust esas olarak Bitcoin’e yatırım yapar. Yatırımın bir sonucu olarak fonun Bitcoin pozisyonu yatırım sırasında varlıklarının yüzde 15’inden fazla olması durumunda Grayscale Bitcoin Trust’a herhangi bir ek yatırım yapılmayacaktır.” denildi.

Söz konusu fonda 31 Aralık 2020 tarihi itibari ile 2 milyar 250 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor. Yüzde 15’lik bir yatırım Grayscale Bitcoin Trust’a 337 milyon dolarlık bir yatırım anlamına geliyor

Yüklü Tether (USDT) Basımları Devam Ediyor

Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre 500000000 $ değerinde USDT basıldı. Tron ağında oluşturulan USDT’lerin oluşacak talebe karşı basıldığı Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından paylaşıldı. Yeni basım ile birlikte dolaşımda bulunan USDT miktarı 29 milyar dolar civarına ulaştı. Geçtiğimiz gün Tron ve Ethereum ağları arasında yaklaşık 4 milyar dolar’lık bir takas gerçekleştiren Tether büyük işlemlere devam ediyor. Son günlerde USDC tarafında da yeni basımlar görülürken stablecoin üreticileri dolaşımdaki stablecoin miktarını yüksek derecede artırmış durumda.  

Vietnam merkezli seyahat sitesi travala.com yaptığı yeni bir açıklama ile bundan böyle Binance Pay uygulaması üzerinden ödeme kabul edeceğini bildirdi.

Her geçen gün popüleritesi ve kullanımı artmaya başlayan kripto paralarla ilgili çarpıcı gelişme Travala sitesinden geldi. Binance şirketinin Binance Coin (BNB) Binance USD (BUSD) Bitcoin (BTC) Swipe (SXP) ve Ethereum (ETH) ile ödeme yapma imkanı verdiği yeni uygulaması Binance Pay’i artık sitesinde ödeme ortağı olarak kabul ettiğini duyuran seyahat sitesi dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile başladığı bu birlikteliğin başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paraların kullanımını artırmaya ve insanlara gezilerinde en hızlı ödeme şeklini sunarak kaliteli zamanlar geçirmelerine yönelik bir adım olduğu yapılan anlaşma duyurusunda yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku