Finance Magnates Araştırması: Ethereum (ETH) Rallisinin Arkasında Reddit Olabilir

0 0

Bitcoin bu yılın başlarında yakaladığı seviyelere ulaşmak için mücadele etmeye devam ederken Ethereumun fiyatı yine tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 1700 doları geçti. 2021in başından bu yana ETH neredeyse haftalık olarak yeni ATHleri yakalamaya devam etti. Toplamda fiyat yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 122 arttı.

ETHnin Fiyatını Ne Artırıyor?

ETH’nin son dönemdeki yükselişinin arkasındaki nedenlerden biri son iki haftadır etkin olan Reddit&WallStreetBets vakasıyla bağlantılı olabilir.

Güçlerinin farkına varan WSB tüccarları GMEnin yanı sıra diğer varlıkları da hedef alıyor. Şimdiye kadar tüccarlar XRP ve DogeCoini (DOGE) hedef aldı. Ek olarak bir dizi analist birçok geleneksel aracı kurumun GME ticaretini durdurmaya yönelik kısıtlayıcı eylemlerinin merkeziyetsiz finansmanı (DeFi) daha da güçlü hale getirdiğini söyledi. Sonuç olarak tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1 trilyon doları aştı.

WSB destanının ETH fiyat artışıyla bağlantılı olduğundan emin olabilir miyiz? Muhtemelen evet: 

Gulf Pearl tüccar bankacılığı danışmanlığı başkanı Shidan Gouran Londra mekezli finans dergisi ve sitesi Finance Magnatese buna inandığını söyledi: “Reddit vakasının diğer kriptolarla birlikte ETHnin fiyatı üzerinde gerçekten bir etkisi var.”

Gouran “Bu short squeze olayları geleneksel finans kurumlarının ne kadar kırılgan ve savunmasız olduğunu gösterdi ve bence pek çok insanın eski finansal araçlardan uzaklaşmasına ve bunun yerine ETH gibi kripto para birimlerini seçmesine neden oldu. dedi.

Ancak Osom Financeın İcra Kurulu Başkanı Anton Altement “ETH rallisinin ve Reddit vakasının doğrudan ilişkili olduğunu düşünmediğini” söyledi.

Altement “En azından DogeCoin (DOGE) ve Stellar (XLM) den farklı olarak Redditteki WSB grubunda çok fazla ETH odaklı konuşma gözlemlemedik. Dogecoin ve Stellar on binlerce kişinin odak noktası olmuştu dedi.

“Ancak Robinhood ve diğer birkaç perakende hisse senedi alım satım uygulaması belirli isimlerle (örneğin GME ve AMC) ticareti durdurmaya başladıktan sonra katılımcılar genel olarak kriptoya yöneldi ve bu durum ETHnin fiyatının yükselmesindeki nedenlerden biri olabilir.” dedi.

Ek olarak Zumoda ekonomist olan Tim Sabanov Finance Magnatese WSB destanının ETHyi doğrudan etkilemediğini ancak “WSB vakasının herkese mevcut finansal sistemimizin gerçekte nasıl kırıldığını gösterdiğini” söyledi.

“Bu kripto para birimleri ve merkeziyetsiz finans gibi alternatiflere farkındalık getirdi ve bu da ek satın alma gücüne ve fiyat üzerinde olumlu etkiye neden olabilir.”

Digital Asset Research (DAR) İcra Kurulu Başkanı Doug Schwenk kripto yatırımcıları ve WSB tüccarları arasında en azından “izleyici tabanında kesinlikle bir örtüşme olduğunu” açıkladı.

Schwenk: “Kripto para pazarları daha genç bir perakende pazarı katılımcısı ile tarihsel olarak daha popüler hale geldi ve WSB anlatısı perakende veya bireysel tüccarların Wall St ile kafa kafaya gitti” dedi.

Yatırımcılar Bitcoine Alternatif Kripto Para Arıyorlar 

Geçtiğimiz haftalardaki WSB dramasının ötesinde kripto piyasalarındaki genel eğilimler de ETHnin fiyatını etkileyebilir.

Gouran Finance Magnatese ETHnin yükselişinin bir kısmının piyasa koşullararına bağlı olduğunu söyledi: “Genel olarak kripto paralar son birkaç aydır makro düzeyde patlama yaşıyor.”

Gouran “Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bugün 11 trilyon  doların üzerinde iki ay öncekinin iki katı. Bu rakam 3 Aralık 2020de yaklaşık 570 milyar dolardı. Bu büyümenin büyük bir kısmı Bitcoin ve hype ile ilişkilendirilse de spekülatörler” bir sonraki Bitcoini bulmaya çalışırken ilginin diğer kripto para alım satımını tetiklediğine inanıyorum.” dedi.

Başka bir deyişle Bitcoin çok pahalı hale geldiğinden tüccarlar şu anda bir gün Bitcoin kadar  büyüyebilecek daha düşük fiyatlı altcoinler arıyorlar.

Gouran Finance Magnatese “Ethereum makro düzeyde büyüme durumunda doğal bir avantaja sahip çünkü Bitcoinden sonra belki de en iyi bilinen kripto para birimi” dedi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku