Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (3 Şubat 2021)

0 8

Bidenın Teşvik paketi Görüşmeleri Bugün de Devam Etti

ABD Başkanı Biden teşvik paketini enine boyuna konuşmak için Pazartesi günü Cumhuriyetçi senatörlerle buluşmuştu. Biden bugün aynı konuyu Demokrat senatörlerle görüştü ve toplamda 9.1 milyar dolar aile başına ise 1.400 dolar şeklinde planlanan teşvik paketi daha da somutlaştı. Bugün bu haberin piyasaları olumlu yönde etkilediği belirtildi.

Bitcoin 37 bin dolar seviyesini aşarken Ethereum oldukça etkileyici bir boğa koşusu yaşıyor. Dijital para birimi bugün ilk kez 1.600 dolar seviyesini geçti. An itibariyle 1.642 dolardan işlem görüyor. Ethereum yıla 730 dolardan başladı bu da son birkaç hafta içinde yüzde 100ün üzerinde bir artış kaydettiğini gösteriyor.

Milyar dolarlık Yatırım şirketi Guggenheim Partnersın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd uzun vadede Bitcoin fiyat tahminini değiştirdi. CNN’den Julia Chatterley ile Salı günü yaptığı röportajda Minerd Guggenheim’ın temel araştırmasına dayanarak Bitcoinin 600 bin dolara kadar yükselebileceğine inandığını söyledi.

Visadan Önemli Adım

Ödeme devi Visa yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital olan First Boulevard ile ortalık kurduğunu duyurdu. 

Bir The Block haberine göre First Boulevard Visa’nın yeni kripto API paketini test eden ilk firma olacak. İşlem geçtiğimiz günlerde OCC’den onay alarak ABD’nin ilk ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para satın alabilecek saklayabilecek veya işlem gerçekleştirebilecek.

Merkez bankası dijital parası (CBDC) oluşturmak için Stelların blockchainini kullanacak olan Ukrayna’dan kripto paralar ile ilgili bir önemli adım daha geldi. Ülkenin enerji bakanlığı nükleer enerji santrallerinde üretilen enerjiyle Bitcoin madenciliği yapılmasını plânlıyor.

Ülkedeki dijital gelişimden sorumlu Enerji bakan yardımcısı Yevhen Vladimirov’un geçtiğimiz hafta bu konuyu görüşmek üzere devlete ait nükleer enerji şirketi Energoatom ve Ukrayna’nın Bitcoin madencilik makinesi sağlayıcısı Hotmine’ın yöneticileriyle bir araya geldiği belirtildi.

Konuyla ilgili konuşan Vladimirov Ukrayna’nın nükleer gücünün kripto para madenciliğinde kullanılmasının Energoatom’un kâr oranını ve devletin vergi gelirini artıracağını söyledi.

Bitcoin Bir Milyar Yatırımcı Sayısına Ulaşabilir

Zincir içi analist Willy Wooya göre Bitcoin önümüzdeki birkaç yıl içinde bir milyar kullanıcı sayısına ulaşma yolunda ilerliyor. Woonun bir dizi tweetine göre Bitcoin yaklaşık 135 milyon kullanıcıya sahip bu da internetin 1997de sahip olduğu kullanıcı sayısıyla aynı. Bununla birlikte Bitcoin şu anda internetin daha yüksek bir büyüme oranı görüyor. Woo bu yörüngede devam ederse Bitcoinin 2025e kadar bir milyar kullancıya ulaşabileceğini söyledi. 

Kripto para borsası Binance dört kripto parayı platformundan tamamen kaldıracağını açıkladı. Borsadan yapılan açıklamaya göre10 Şubat 2021 itibari ile şu kripto paralar listeden çıkarılacak:

Blockmason Credit Protocol (BCPT) CyberMiles (CMT) Time New Bank (TNB) VIBE (VIBE)

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku