Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (28 Ocak 2021)

0 0

27 Ocaktaki Hoover Enstitüsü politika seminerinde konuşan Uluslararası Ödemeler Bankasının genel müdürü Agustín Carstens merkez bankalarının dijital paranın çıkarılması ve kontrolünde ön planda ve lider konumunda olması gerektiğini savundu. Carstense göre merkez bankaları ve mevcut finansal yapı dijital para birimleri için güven ve istikrar sağlamak açısından merkezi olmayan bir yönetişim ağından daha uygun. Ayrıca genel müdür Bitcoini para değil spekülatif bir varlık olarak nitelendirerek kripto para karşıtlığını açıkça ifade etmiş oldu. 

Amerikanın Nevada eyaletine bağlı Reno şehrinin bayan belediye başkanı Hillary Schieve dün bir tweet atarak Chainlink oracle protokolünün benimsenmesi için çağrıda bulundu. Bayan belediye başkanı platformu alenen onaylayan ilk politikacılardan biri oldu. Daha önce LINK tokenları satın aldığını söyleyen Schieve şunları ekledi: Bu şu anda desteklediğim bir proje. Nevada için harika projeler üzerinde çalışmanın zamanı geldi dedi. 

Ünlü Bitcoin tutkunu Max Keiser Robinhood TD Ameritrade ve Schwab gibi çeşitli ticaret platformlarının GameStop ticaretini askıya almasıyla paranın Bitcoine akacağını ileri sürdü. CNBC tarafından bildirildiği üzere Massachusettsteki menkul kıymetler düzenleyici bugün keskin bir şekilde yükselen GME hissesini “ABD hisse senedi piyasasına yönelik büyük bir tehdit” olarak nitelendirerek bu hisselerin alım satımının pervasız bir risk sunduğunu ve piyasayı baltaladığını söyledi.

Messarinin Ocak ayı ortasında Asyadaki kripto para piyasasıyla ilgili yayınladığı bir rapora göre Güney Koredeki yatırımcılar Ethereumdan çok XRP ticareti yapmayı tercih ediyor. Raporun belirttiği gibi Güney Kore Asyadaki kripto endüstrisinin merkezidir. Ülke tüm çalışanların üçte birinin kripto paralara yatırım yaptığı en yüksek kripto yatırımcı girişine sahip. Ayrıca Filipinler Japonya ve Malezya gibi ülkeler de Asyadaki XRP için diğer önemli pazarlardır.

Otomobil şirketi Tesla’da  hisse sahibi olan Ark Investment Management’ın CEO’su Cathie Wood yakın tarihli bir röportajda şu açıklamalarda bulundu:Sanırım bu hedge varlığı Bitcoin’i bilançolarına koyan daha fazla şirket duyacağız. Özellikle teknolojiyi anlayan ve bu konuda rahat olan teknoloji şirketlerinden bahsediyorum. Enflasyona karşı Bitcoin’den daha iyi bir önlem olmadığına inanıyorum.

Birleşik Krallık merkezli bir kripto para  borsası olan EXMO düzenlemelerin yatırımcıları beklediklerinden çok daha fazla koruduğunu söylüyor. Borsa yetkilileri şunları belirtti: İlk bakışta Müşterinizi Tanıyın kontrolleri ve Kara Para Aklamayı Önleme tedbirleri kripto para meraklıları için inanılmaz derecede külfetli görünebilir. Ancak daha derinlemesine bakın ve bu tür düzenlemelerin önemi inanılmaz derecede netleşiyor. EXMOya göre bu kurallara uyumlu olmayan borsaların aniden kapanma riski “daha yüksek” ve bazı durumlarda yatırımcılar dijital varlıklarını geri almadan önce uzun süre bekleyebilirler.

Analist Peter Brandt bugün yaptığı açıklamada Bitcoinin bundan sonra nereye gideceğini kimse bilmese de lider kripto paranın 25 bin dolara düşeceğini tahmin etti. Analist 2015-2017 boğa koşusu sırasında birkaç kez tekrarlanan bir modelden bahsederek şunları ekledi: Bitcoin bu yıllarda yüzde 30 veya daha fazla düzeltme yaşadı. Bitcoinde gözlemlediğim model: Hump Slump Pump ve Dump (HSPD) adı verilen bir model. Brandta göre bu model son boğa rallisinde de birkaç kez görüldü ve tekrar ortaya çıkıyor. Analiste göre Bitcoinin 30 bin doların altına inmesi büyük bir olasılık.

Dogecoin Perşembe sabahı Redditte bu hafta r/WallStreetBets topluluğu tarafından tetiklenen finansal ticarete olan ilginin artmasından fayda sağlayabileceği spekülasyonlarının üzerine yükseldi. Kripto para değerlerini izleyen CoinMarketCape göre Dogecoin son 24 saatte yüzde 60ın üzerinde artış gösterdi ve yeniden yükseliyor gibi görünüyor. Son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 1.000in üzerinde arttı.

 Alpha Finance Labın tokenı ALPHA geçen hafta yüzde 152 arttı. Şu anda küresel pazardaki en değerli 85inci kripto para birimi olan coin kısa sürede ilk 100e girmeyi başardı. Uzmanlara göre ALPHAnın parabolik  rallisinin arkasında üç temel faktör var: Alpha Homoranın hızla yükselen kilitli toplam değeri (TVL) genel olarak pozitif piyasa algıs ve Alpha Homora V2nin yaklaşmasıyla ilgili duyarlılık.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku