Binance Research Tarafından Yayınlanan 2021 Küresel Kripto Para KullanıcıEndeksi nden İlginç Sonuçlar

0 1

Bugün Binance Research tarafından yayınlanan “2021 Küresel Kripto Para Kullanıcı Endeksi”ne göre dünya genelindeki kripto para kullanıcılarının yaklaşık yüzde 97si dijital varlıklara “güvendiğini” belirtti.

Bulgulara göre kullanıcılar arasında kripto para birimlerine yüksek oranda güven var. Kripto para kullananların yüzde 52si kripto para yatırımını bir hobi olarak değil bir gelir kaynağı olarak görüyor; yatırımcıların yüzde 15i için kripto paralar temel gelir kaynakları olarak kabul ediliyor.

Binance Research kripto para kullanıcı eğilimleriyle ilgili “ilk” küresel raporu için 61 binden fazla dijital varlık yatırımcısını kapsayan bir anket yaptı.

Yatırımcı eğilimlerine bakacak olursak araştırmacılar ankete katılanların yüzde 55inin uzun vadeli yatırım stratejilerinin bir parçası olarak kripto para satın aldığını belirtti. Aynı zamanda kullanıcıların yüzde 38i mevcut finansal sisteme güvenmedikleri için kripto para birimlerine yönelirken yüzde 31i ise kısa vadeli ticaret fırsatları arayışıyla kripto para pazarına giriyor.

BTC Hakimiyeti ve DeFi

Kripto para tercihleri ​​açısından rapor yatırımcıların yüzde 65inin de BTCye sahip olması nedeniyle “Bitcoin hüküm sürmeye devam ettiğini” ortaya koydu. Aynı zamanda Bitcoin yatırımcılarının yüzde 30u genellikle kripto para portföylerinin yüzde 1-20sini BTCde ayırdıklarını söyledi.

Veriler ayrıca kripto para yatırımcılarının yüzde 39unun varlıklarını tamamen “ellerinde tuttuğunu” yüzde 22sinin onları stake etme ve borç verme platformlarına kilitlediklerini ve yalnızca yüzde 11inin ödemeler için dijital varlıklarını kullandığını gösterdi. Ancak bu kripto para birimlerinin para olarak kullanılma özelliklerini kaybettiği anlamına gelmez.

Rapor yatırımcıların yüzde 21inin kripto paraları bir değişim aracı olarak kullanmanın bu varlıkların en önemli özelliği olduğunu belirtirken yatırımcıların yüzde 38inin ise kripto paraların ve dijital para birimlerinin gelecekte piyasaya hakim olacağını söylediğini bildirdi.

Aynı zamanda Binance Researche göre bugün kripto para endüstrisinde en iyi performans gösteren ve hızla büyüyen sektörlerden biri olan DeFi kripto para kullanıcılarının yaklaşık üçte ikisini şimdiden büyülemeyi başardı çünkü katılımcıların yüzde 66sı zaten DeFi uygulamalarını kullandıklarını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku