Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (27 Ocak 2021)

1 0

NASDAQ’da listelenen Amerikan petrol arıtma pazarlama ve nakliye şirketi Marathon Bitcoin’e yatırım yapan en son halka açık şirket oldu. Marathon rezerv para birimi olarak Bitcoin’e 150 milyon dolarlık yatırım yaptı.Marathon Patent Group cephesi Pazartesi günü yaptığı açıklamayla New York Digital Investment Group (NYDIG) aracılığıyla 150 milyon dolar değerinde 4.812.66 BTC satın aldığını açıkladı.

Hollanda merkezli Bitcoin borsası Bitonic merkez bankası tarafından yürürlüğe konan cüzdan doğrulama kuralının askıya alınması için Rotterdam mahkemesine başvurdu. Kasım 2019da De Nederlandsche Bank kripto para borsalarının kullanıcılarının Müşterinizi Tanıyın protokollerine uymasını zorunlu kıldı. Bu kurallar Bitonicin yersiz ve haksız olarak adlandırdığı para çekme cüzdanları için doğrulama adımlarını da içeriyordu.

Kripto para işlem platformu Ziglu pazar araştırma şirketi olan OnePoll aracılığıyla 2 bin ingilizi kapsayan bir anket yaptırdı. Anket katılımcıların neredeyse üçte birinin dijital varlıklara yatırım yapmaya ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Bununla birlikte kripto paralara meraklı olduğunu söyleyen bu yüzde 33lük kesimin yüzde 62si piyasayı anlamadıklarını yüzde 43ü ise kripto para satın almanın güvenli bir yolunu bilmediklerini söyledi. Anket genelde olumlu sonuçlar elde ederken insanların kripto paralar hakkında daha fazla güvenli bilgiye ihtiyaç duyduklarını belirtti. 

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci GameStop’un hızla yükselen hisse senedi fiyatının Bitcoin ve merkezi olmayan finans için olumlu olduğunu açıkladı. Son yıllarda değer kaybeden oyun perakendecisi Gamestopu Reddit kullanıcıları ve Elon Muskın Twitter paylaşımı canlandırdı. Gamestop hisseleri bir haftada yüzde 275’in üzerinde değer kazandı.  Bu oldukça ilginç gelişme kripto sahnesinin çok dışında görünse de   Scaramucci bunun BTCnin merkezi olmayan doğasının yararlarını vurguladığına inanıyor

İnsan Hakları Vakfının baş strateji sorumlusu Alex Gladstein kripto paralar ve mesajlaşma uygulaması Signal hakkında olumsuz haber yapan medya kuruluşlarına karşı Amerikalıları uyardı. Bugün Time Magazine için yayınlanan bir makalede Gladstein Signal veya Bitcoin hakkındaki hikayeleri kapsayan birçok haber kaynağının onları terörism veya suç örgütleriyle ilişkilendirme eğiliminde olduğunu söyledi. Gladstein “Yetkililer sadece Signal ve Telegramı değil aynı zamanda Bitcoini ve kontrol edemedikleri her şeyi suçlayacaklar” dedi ve şunları ekledi: “Bitcoin nakit para gibi tarafsızdır ve iyi ile kötü arasında ayrım yapamaz. Bazı radikal oluşumlar veya suçlular bu araçları kullanabilir. Ayrıca suçlular cep telefonlarını e-postayı ve interneti de kullanıyorlar.”

Arjantinin kırılgan ekonomisi Covid-19 salgını sırasında daha da kötüye gitti ve ülkenin tarım sektöründe giderek kötüleşen bir krize yol açtı. Blockchain savunucuları tarımsal varlık destekli tokenlerin Arjantindeki çiftçilerin ülke çapında bu ekonomik krizin ortasında yatırım çekmesini ve likiditeye erişmesini kolaylaştıracağını iddia ediyor. Proje şu anda fikir aşamasında. 

 Analist Lark Davise göre 2021de piyasa değeri 200 milyon dolardan az olan Ethereum DeFi tokenları 100 kata kadar yükselebilir. Analist Aavenın DeFi sektöründeki en güçlü temellere sahip olduğunu iddia etti. Davise göre daha yüksek riskli ancak daha yüksek getiri potansiyeline sahip kripto para birimleri arasında Ramp DeFi BadgerDAO Barnbridge protocol UniLand APY Finance yer alıyor.   

Bloombergden gelen raporlar kripto para birimleriyle ilişkilendirilen kara para aklamaların ve diğer suçların artış göstermesi nedeniyle Güney Afrikanın finansal düzenleyicisi olan finans sektörü yürütme otoritesinin (FSCA) Bitcoin Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimlerini düzenlemeyi planladığını doğruladı. FSCAnın icra başkanı Brandon Topham düzenleyicinin kripto para birimi endüstrisini denetlemek dolandırıcıları yargılamak ve “suçluları hapse atmak” için önerilerde bulunduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku