Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (26 Ocak 2021) 

0 0

IOTA Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığının Industrie 4.0 isimli konferansının konusu olacak. IOTA endüstri pazarının gelişimi IOTA Vakfı ile Hamburgdaki Helmut Schmidt Üniversites arasındaki doğrudan işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor. Üniversite yetkilisi Alexander Belyaeve göre bu hafta gerçekleştirilecek olan konferansta endüstriyel  ikizlerin ve IOTAnın entegrasyonunun yeni kullanım durumları sunulacak.

 SEC davasından sonra 15 yeni müşteri ile anlaşma imzaladıklarını bildirdiren Ripple CEOsu Garinghouse:    ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun 13 milyar dolarlık davası Rippleın yeni müşteriler imzalamasını engellemedi. Şirket iyimser olmaya devam ediyor ve Ripple ekibi 2021de yeni başarılar için hazır dedi . 

BTCnin fiyatı yeni zirvelere çıkarken varlığın popülaritesi dünya çapında arttı. Googleın Bitcoin aramaları birçok ülkede artarken bu arama oranlarının en fazla olduğu 4 ülke Şili Nijerya Arjantin ve Kolombiya oldu.  İlginç bir şekilde bu ülkelerin çoğunun işlem hacimleri de son zamanlarda arttı. Ayrıca Arjantinde enflasyonun yüzde 40ları geçtiği bildirildi.

Kripto para tutkusuyla bilinen Social Capitalin CEOsu ve kurucusu Chamath Palihapitiya bir sonraki Kaliforniya valisi olmak için yarışacak. Tanınmış bir Bitcoin savunucusudur olan CEO birçok kez BTCnin herkesin yatırım portföyünün önemli bir parçası olması gerektiğini belirtmiştir.

Özel mesajlaşma uygulaması Signalin bir rapora göre kendi dijital para birimini denediği bildiriliyor. Böyle bir token projesi için söz konusu deneylerin dünyanın en büyük on birinci blockchaini olan Stellara dayanan ve bir gizlilik odaklı kripto para birimi olan MobileCoinde yapıldığı belirtildi. Uygulama WhatsApptaki gizlilik sorunlarının ardından geçen ay kullanıcı sayısını ikiye katladı.

Hawaiide hazırlanan yeni yasa tasarısı devlet tarafından yönetilen blockchain çalışma grubu oluşturmaya planlıyor. Hawaiinin temsilciler meclisinde Pazartesi günü tanıtılan tasarı eyaletin ekonomik kalkınma ajansı tarafından yönetilen bir blockchain çalışma grubunun oluşturulması çağrısında bulunuyor. Tasarı ülkede  büyük bir ilgi gördü. 

Yatırımcılar piyasaya yeniden girmeye hazırlanırken stablecoinler rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Borsalardaki stabilcoinlerin toplamı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken bu büyük satın alma baskısına işaret ediyor. Geçmişte borsalardaki yüksek sayıda stablecoin iyi satın alma fırsatlarını temsil ediyordu.

Filipinler merkez bankası Bangko Sentral  Pilipinas (BSP) kara para aklamayı önlemek amacıyla sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yeni yönergeler yayınladı. Banka 25 Ocakta yayınlanan bir belgede  yeni kural kapsamında söz konusu hizmet sağlayıcılarının para gönderme işi olarak faaliyet göstermeleri için lisans ve “yetki belgesi” almaları gerektiğini söyledi.

Yatırımcılar artık Axion ile ilk kripto kredi kartının keyfini çıkarabilirler. Yatırımcılar  Axion kripto hesaplarına bağlı bir kredi kartı kullanabilecekler. Connect Visa Kredi Kartı sahiplerine kredi sunan ilk kripto para birimi kartıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku