Goldman Sachs Eski CEO su Blankfein: Düzenleyiciler Bitcoin in (BTC) Başarısından Korkmalılar

0 0

Goldman Sachsın eski CEOsu Lloyd Blankfein CNBCnin Squawk Box adlı programında yakın zamanda yaptığı bir röportajda düzenleyicilerin Bitcoinin hızlı yükselişi konusunda endişelenmesi gerektiğini söyledi ve buna dair nedenlere değindi. Blankfeine göre düzenleyiciler yasa dışı işlemleri takip etmekte zorlanabilirler.

Blankfein Bitcoinin nispeten anonim doğasının onu yasadışı finansman için mükemmel bir araç yaptığına inanıyor. Bitcoinin yaygınlaşıp ana akım haline gelmesi konusunda görüşleri sorulduğunda Blankfein şunları söyledi:

İşe yarayabilir. Ancak günün sonunda para birimi birkaç şeyi başarmalı. Bir değişim aracı ve bir değer deposu olmalı. Değer deposu biraz zor ve bir değişim aracı olarak Kuzey Korelilere mi El Kaideye mi yoksa İranın devrimci muhafızlara mı ödeme yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Lloyd Blankfein düzenleyicileri Bitcoinin son başarısından korkmalarını ve yeni düzenlemeler geliştirmeye çağırdı. Ek olarak BTCnin işe yarayabileceğini kabul etti ancak bir değişim aracı veya bir değer deposu olarak kitlesel olarak benimsenmeden önce birkaç sorunu ele alması gerekiktiğini belirtti.

Bitcoinin Bazı Özellikleri Kısıtlanmalı

Konuyla ilgili daha fazla yorum yapan Blankfein:

 Bir düzenleyici olsaydım Bitcoin ile başa çıkmak için kendimi silahlandırmaya başlardım. Bitcoinin birkaç temel özelliğini kesinlikle kısıtlardım. dedi.

Bu tür düzenlemeler uygulanırsa dijital varlığın hala yatırımcılar ve tüccarlar için çekici olup olmayacağına da değinen Blankfein bu düzenleyicilere merkezi olmayan bir kripto para birimi olan Bitcoinin halihazırda var olan düzenleyici ve finansal araçlara bir şekilde nasıl ayak uyduracağı konusunda birkaç ipucu verdi. Blankfeine göre Bitcoinin kullanıcılarına sağladığı birçok özgürlüğün ağın temel özelliklerinin dizginlenmesi gerekiyor. Çünkü bu ileride devletlerin güvenliği için bir tehdit oluşturuyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku