Günün Öne Çıkan Çarpıcı “Bitcoin” (BTC) Haberleri (9 Şubat 2021)

0 12

Bitcoin Volatilitesi Rekor Seviyede

Veri analizi platformu Laevitasa göre Bitcoin opsiyon piyasası bir “satın alma çılgınlığı” görüyor. Bu BTC için alıcı talebinin opsiyonlar şeklinde hızla arttığı anlamına gelir.

Opsiyon piyasası son aylarda önemli bir büyüme kaydetti. Skewden alınan veriler toplam opsiyon piyasası açık pozisyonun  77 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor. Opsiyon piyasasının yüksek açık pozisyonu büyük opsiyon alıcısı talebi varsa Bitcoinin kısa vadeli fiyat eğilimi üzerinde iyi bir etkiye sahip olabileceği anlamına gelir. Bu bağlamda fiyatın 50 bin doları geçmesi bekleniyor. 

Tesla’nın Bitcoin açıklaması fiyatın 48 bin dolar üzerine de çıkmasını sağlarken lider kripto paranın volatilitesi de tarihi seviyelere ulaştı. ABD merkezli Kraken borsasının son raporuna göre; BTC volatilitesi geçtiğimiz Mart çöküşündeki Kara Perşembe volatilite seviyelerine yaklaşmış durumda. 

Bitcoin Tesla ve Rus Rublesini Geride Bıraktı 

Bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48 bin doların üzerine çıktıktan sonra Bitcoinin piyasa değeri Rus rublesinin toplam piyasa değerini aştı. AssetDashın verilerine göre Bitcoinin piyasa değeri an itibariyle 871 milyar dolar. Bu rakam Ocak ayı itibarıyla 586 trilyon RUB olduğu tahmin edilen ve şu anda yaklaşık 7911 milyar dolar değerinde olan Rus rublesinin para arzını aşıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin dünyanın en büyük 9uncu varlığı haline geldi. Kripto para birimi son değer kazanımlarıyla beraber Tesla’yı tekrar geride bırakarak 9. sıraya yerleşti. Bitcoin geçtiğimiz ay da Alibaba ve Tesla’yı geride bırakarak 10uncu sıraya geçmişti. BTC daha sonra tekrar geriye düşse de gücünü tekrar elde etti.

Bir Dev Daha BTCye Yatırım Yapabilir

Bitcoin için sosyal medya aktivitesi Tesla CEOsu Elon Muskın büyük desteğinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Kripto veri sağlayıcısı The TIEnin kurucu ortağı ve CEOsu Cointelegrapha konuşan Joshua Frank son 24 saat içinde “bot olmayan hesaplardan” 143 bin tweet aldığını belirtti. Yeni rekor 3 Ocak 2021deki 140 binlik önceki yüksek rekoru geçti.

Tesla’nın Bitcoin satın alımı diğer şirketlerin kripto paralara girmesine olanak tanıdı. Max Keiser’ın kaynakları Oracle’ın da BTC almayı planladığını söyledi. Tesla’nın 15 milyar dolarlık Bitcoin alımı sonraki firmanın Bitcoin almak için sırada olabileceğini söyledi. Max Keiser’a göre dünyaca ünlü veri tabanı yazılım firması Oracle Tesla’dan sonra BTC satın alacak teknoloji devi.

Laszlo Hanyecz Bugün Pizza Yerine Daha İyi Şeyler Satın Alabilirdi

22 Mayıs 2010’da Florida’da bir programcı olan Laszlo Hanyecz başka bir Bitcoiner tarafından teslim edilen pizzalar karşılığında 10 bin Bitcoin ödeme gerçekleştirdi. Bu fiziksel bir ürünün Bitcoin ile yapılan ilk satın alımlarından biriydi. Şimdilerde Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48 bin doların üzerinde ve giderek artıyor. Yani Hanyecz’in 10 bin Bitcoin’i bugün 470 milyon dolar değerinde olacaktı. Hanyecz acaba bugün ne alırdı? Bir pizza zinciri? Bir Tesla? Ya da iki…

Yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz Bitcoin’in yıl sonuna kadar ikiye katlanarak 100 bin dolara kadar yükselmesini beklediğini açıkladı. Tesla’nın adımına değinen Novogratz “Amerika’daki her şirketin zamanla aynı şeyi yaptığını göreceksiniz. Kripto para birimini bilançosuna eklemeyi düşünen şirketler hızla artacak” ifadelerini kullandı ve şirketin CEO’su Elon Musk için “İnsanları dinleyerek yeni neslin ilgilerine yönelen bir dahi” olduğunu söyledi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku