BRIAN KELLY DEN BITCOIN ETF Sİ ONAYI İÇİN TAHMİN

0 0

BKCM LLCnin Kurucusu ve CEOsu Brian Kelly CNBC Crypto Trader ile yaptığı röportajda en tartışmalı konulardan biri olan Bitcoin ETFden bahsetti. Kelly kripto para piyasasının bir Bitcoin ETF‘si için umudu kesmemesi gerektiğini ifade etti ve bunun yanı sıra kripto para dünyasının bir ETF’ye ihtiyacı olup olmadığını da cevapladı.

Brian Kelly daha önce 2019 yılında bir ETF beklemediğini dile getirmişti.
Olası bir ETF onayı almaya en yakın firma olarak lanse edilen VanEck geçtiğimiz tarihlerde CBOE’nin teklifi geri çekmesi ve daha sonra ABD hükümetinin açılması ile yeniden bu teklifi sunması yüzünden gündeme gelmişti ve buna ek olarak Bitwise da yeni bir ETF başvurusunda bulundu. Briana göre kripto dünyası 2020den önce hiçbir zaman ETF göremeyecek.

SEC bekledikleri hakkında oldukça açıktı ve onlar tarafından düzenlenen küresel bir borsa olduğunu ya da en azından SEC tarafından düzenlenen bir borsa olmasını bekliyorlar veya ABD içerisindeki regülatörlerden birisi tarafından denetlenen bir borsa olmasını ve alım satım işlemlerinin çoğunun burada olmasını ve onların da bu sayede akışa hakim olmalarını istiyor. Henüz buna uygun bir borsa alt yapımız yok.”

Bunu ABDde önde gelen kripto para birimi borsası olan Coinbase gibi bir değişimin düzenleyici kurumun ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağına dair konuşması takip etti. Brian Coinbase gibi bir borsanın “görünüşe göre” SEC için yeterince iyi olmadığını belirtti. Öyle olsaydı şimdiye kadar onaylanmış bir ETF olurdu diye ekledi. Düzenleyici kurumun Nasdaq ve ICE’nin Bakkt gibi bir borsa aradığını söylemeye devam etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku