Güney Koreliler En Çok Bu Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyorlar!

0 118

Güney Kore’nin “kripto para tutkusu”, artık hepimizin bildiği bir gerçek. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, küçük ölçekli kripto para yatırımları yapan Güney Korelilerin sayısında büyük bir artış olduğunu ortaya çıkardı.

Kripto para veri firması IGA Works tarafından yapılan “Sanal Para Uygulaması Pazar Analizi” araştırmasına göre, ülkedeki en yeni kripto para yatırımcılarının yaklaşık yüzde 60’ı 20-30 yaş aralığında. Böyle genç bir yatırımcı gurubu, kripto paralara “daha küçük miktarlarda” para yatırıyor. Bu miktar ortalama 100 dolar civarında.

Araştırma ayrıca 20-30 yaş arasındaki Güney Koreli kripto yatırımcılarının Bitcoin (BTC) ve piyasa değeri bakımından ilk 10’daki altcoin’lere yatırım yaptıklarını söyledi.

Güney Koreli gençlerin üçte birinden fazlası Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yatırım yaptığı ortaya çıktı. Popülarite açısından bunları XRP, Cardano, Litecoin ve Poltakot takip ediyor.

Uyarılara Rağmen İşlem Hacmi Giderek Büyüyor

IGA Works, aylık kripto para birimi uygulaması kullanıcılarının sayısının “ilk kez” Şubat ayında üç milyonu geçtiğini söylüyor. Bununla birlikte, şirket böyle bir rakamın rekor olduğuna inanıyor, çünkü yerel borsalara daha katı düzenlemelerin getirilme korkusu, yatırımcıları piyasadan uzaklaştırmıyor.

Araştırmadaki uzmanlar, kripto paralara küçük miktarda yatırımlar yapma eğiliminin, hükümetten ve analistlerden gelen büyük uyarılardan kaynaklandığını söylüyor.

Özellikle, boğa piyasasının getirdiği yüksek oynaklığın sebebiyle kripto para birimlerine çok fazla para yatırmaya karşı uyarılar giderek artıyor

Ancak kripto para çılgınlığı Güney Koreliler arasında sürüyor. Bitcoin.com News’in Mart ayı başlarında bildirdiği gibi, kripto yatırımcıları 1 Ocak – 25 Şubat 2021 arasında değişen dönemde günde yaklaşık 7 milyar dolarlık işlem yaptılar. Ayrıca veriler, ortalama hacmin yüzde 42’sinin KOSPI borsasında işlem gördüğünü iddia etti. .

Çalışma, Demokrat Parti’nin parlamento üyesi Kim Byeong tarafından derlendi ve en önde gelen bölgesel kripto borsaları olan Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone’dan veriler kullanıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku