Güney Koreliler Bitcoin’i (BTC) Terk Edip Bu Altcoin’lere Yöneldiler!

0 213

Güney Kore’deki Bitcoin (BTC) işlem hacminin, daha küçük altcoin’lere olan ilginin artmasıyla birlikte düştüğü bildirildi.

Güney Kore’nin “dört büyük” kripto para borsası olan Bithumb, Korbit, Upbit ve Coinone, Bitcoin yatırımlarında belirgin bir düşüş olduğunu söyledi.

Bu arada, altcoinler şu anda birden fazla kripto para borsasından gelen verilere göre 24 saatlik en yüksek işlem hacmini oluşturuyor.

Asya’daki kripto para trader’ları arasında sıklıkla popüler olan XRP’nin yanı sıra, daha küçük piyasa değerine sahip altcoinler, bu büyük borsalarda giderek daha ön plana çıkıyorlar.

Kripto para araştırma ekibi Messari’den alınan veriler, Ravencoin (RVN), Near Protocol (NEAR) ve New Kind of Network’u (NKN) Upbit borsasında hacme göre en çok işlem gören üç kripto para olarak gösteriyor.

NKN’nin Güney Kore borsalarındaki hacim artışı, altcoin piyasasının ülkedeki kripto para trader’ları arasında bir yer edinmeye başladığının bir göstergesidir.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere NKN, 8 Mart ile 6 Nisan arasında yüzde 1.400’lük bir artış gördü ve token yazım tarihi itibariyle 83 kat arttı.

Bitcoin’e Olan İlgi Azalıyor

CoinMarketCap’in borsa verileri, XRP’yi Güney Kore’deki dört büyük kripto para borsasının tümünde işlem gören bir numaralı altcoin olarak gösteriyor. Nitekim, dört borsadaki ilk 10 işlem hacmi rakamlarına MileVerse (MVC) ve Chiliz (CHZ) gibi daha küçük hacimli tokenler hakimdir.

Ocak ayında Upbit’teki CHZ işlem hacminin anlık görüntüsü ile karşılaştırıldığında, sosyal tokenın 24 saatlik hareketliliği Nisan ayında 5 milyon doların altından 730 milyon doların üzerine çıktı. Güney Kore borsa platformlarında işlem faaliyetine hâkim olan daha küçük hacimli altcoinler ortalama yüzde 3 bin arttı.

Devasa kazançları sağlayabilen altcoinlere yönelik bu ilgi, Güney Kore borsalarında Bitcoin işlem hacminde düşüşe yol açtı. Bu büyük dört borsada BTC işlem hacmi yüzde 30 ile yüzde 40 arasında düştü.

Bitcoin şu anda başka bir pozitif fiyat hareketi yaşıyor ve 62 bin dolar’ın üzerine tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. BTC, Güney Kore’deki bu büyük dört borsada ortalama 71.200 dolar’dan işlem görüyor ve Kimchi primi yazı yazılırken yaklaşık yüzde 13 seviyesinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku