Güney Koreli STK, Blockchain tabanlı sağlık platformunu duyurdu

0 0

Güney Koreli bir sivil toplum kuruluşu olan Commons COVID-19 krizinin ardından sağlık salgınlarını ele almayı amaçlayan bir blockchain tabanlı platform geliştirme planlarını açıkladı.

Digital Todaye göre STK önümüzdeki koronavirüs sonrası döneme uygun bir epidemiyolojik araştırma sistemi oluşturmak için blockchain kamu hizmetlerine güvenecek.

Makale Commons kuruluşu başkanı Choi Yong-gwandan pandemik acil durum nedeniyle devam eden kişisel bilgilerin ihlali ile ilgili endişelerini dile getiren bir alıntı yapıyor. Böyle bir durum STKyı bir çözüm geliştirmeye motive etti.

Platform aracılığıyla gizliliği garanti etme

Choi platformun gelecekteki virüslerin Güney Korede bu kadar güçlü bir etkiye sahip olmasını önlemeye yardımcı olacağını söylüyor.

STK “MicroBitcoin” adı verilen halka açık bir blockchain ağının Commons kuruluşunun platformu geliştirmek için güveneceği bir ağ olacağını açıkladı. Bunu teknolojinin bilgisayar korsanları tarafından tehlikeye girmesini önleyecek kadar sağlam ve güvenli olduğu için seçtiklerini aktardılar.

Platform “güvenilirliği artırmak ve veri sahteciliğini imkansız hale getirmek” için blockchain ağındaki tüm kişisel kayıtları şifreleyecek.

Commons kuruluşunun da açıkladığı gibi uygulama cep telefonunun kişisel kimlik doğrulaması yoluyla kişisel bir şifreleme anahtarı yayınlayacak ve kullanıcının şehirdeki hareketini blockchain üzerinde kaydedecek.

Blockchain ile teyit edilen COVID-19 vakalarını izleme

A kişisinin COVID-19 onaylı bir vaka olduğu tespit edilirse doğrudan şifreleme anahtarı değerini girerek bir epidemiyolojiste sahte olmayan veriler sağlayabilecek.

Commons başkanı şöyle dedi:

“Pandemiyi hızlı bir şekilde aşmak önemlidir ancak pandemiyi akıllıca aşarken corona sonrası dönemde bireyin özgürlüğünü ve insan haklarını korumak daha önemli hale gelecektir.”

Son zamanlarda Güney Korenin en büyük ikinci şehri olan Busan vatandaş bilgilerini doğrulamak için halka açık bir blockchain kullanan bir kimlik uygulaması başlattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku