Çinli ekonomiste göre, 2020 Blockchain in yılı

0 0

“Blockchain endüstrisi ve ekolojik ortak inşaat” temalı Tencent blockchain hızlandırıcı giriş yarışması geçtiğimiz günlerde Shenzhen Çinde yapıldı. 

2 temmuzdaki yerel haberlere göre Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Örgütünün eski ekonomisti ve Çin dijital varlıklar araştırması başkanı Profesör Zhu Jiaming 2020nin farklı sektörlerde blockchaini entegre etmek ve blockchainin gelişimi için uygulama tarihinde önemli bir dönem olduğuna inandığını söyledi.

Devrilme noktasına ulaştı

Zhu makroekonomik ve sosyal yönetişimde blockchainin durumu hakkında benzeri görülmemiş bir fikir birliği olduğunu ve bunun ulusal stratejik seviyeye ulaştığını söylüyor.

Zhu blockchainin uygulama senaryolarının son yıllarda genişletildiğini kabul ediyor. Ayrıca blockchain ve çeşitli endüstrilerin kombinasyonunun daha gelişmiş hale geldiğini ve blockchain sanayileşmesinin ekolojisinin ortaya çıkmaya başladığını belirtiyor.

Bu bağlamda Zhu Jiaming “strateji etkileşim ekoloji ve hızlanma” sözcüklerinin blockchain entegrasyonu için anahtar kelimeler olduğuna inanıyor.
 

Tencent blockchain hızlandırıcı yarışması

Tencent blockchain hızlandırıcı yarışmasına “endüstriyel blockchain çözümleri” “endüstriyel blockchain altyapısı” ve “endüstriyel blockchain çevre hizmetleri” olarak üç gruba ayrılacak şekilde 60 işletmenin katıldığı bildirildi. Finans 10 milyar yuanın üzerinde toplam değeri yaklaşık 140 milyar USD değerini kapsıyor.

Tencent önümüzdeki beş yıl boyunca blockchain bulut bilişim ve yapay zeka dahil olmak üzere fintech geliştirmede yaklaşık 70 milyar dolar (500B yuan) tahsis edecek.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku