Güney Koreli Oyun Devi Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 17

Dolar milyarderi Kim Jung-ju tarafından kurulan Güney Koreli online oyun şirketi Nexon Co., kripto paralarda toparlanma yaşanırken 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.

Nexon’un bu BTC alımını ise ortalama 58 bin dolar üzerinden satın aldığı görülmekte.

Tokyo’da listelenen Nexon, dijital para birimine yatırım yapan Tesla da dahil olmak üzere büyüyen küresel şirketler listesine katıldı. Nexon’un Bitcoin yatırımı, Aralık 2020 itibarıyla şirketin net değerinin yüzde 2’sini temsil ediyor.

Nexon’un başkanı ve CEO’su Owen Mahoney şunları söyledi,

”Bitcoin alımımız, hissedarların değerini korumak ve bizim nakit varlıklarımızın alım gücünü koruma güdümüzü yansıtmaktadır. Bitcoin’in mevcut ekonomik ortamda uzun vadeli istikrar ve likidite sunarken aynı zamanda gelecekteki yatırımlarımız için nakit paramızın değerini de koruduğunu düşünüyoruz.”

Nexon Pandemiyi Fırsata Çevirdi

Oyun devi, listelenen eğlence şirketlerine 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığını açıkladığı geçen yıl Haziran ayından bu yana bir yatırım çılgınlığı yaşıyor. Nexon, şimdiye kadar ABD’li oyuncak üreticisi Hasbro ve Japon oyun şirketleri Bandai Namco, Konami ve Sega Sammy’ye 874 milyon dolar yatırım yaptı.

Bitcoin değişken olmakla birlikte Mahoney, yatırımın “hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıttığını” söyledi.

1994 yılında Nexon’u kuran Kim, geçen yılki Güney Kore servet sıralamasında en çok kazananlardan biriydi. Küresel karantinalar ve sosyal mesafenin insanlara evde oyun oynamak için daha fazla zaman vermesi nedeniyle, net 9,6 milyar dolarlık net değeri bir önceki yıla göre yüzde 52 artırarak 3. sırada yer aldı. Nexon tarafından yayınlanan başlıca oyunlar arasında MapleStory, KartRider ve Dungeon & Fighter var..

Mahoney, Temmuz ayında Forbes Asia’ya verdiği bir video röportajında, “20 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda, pandeminin eğlence endüstrisinde dönüm noktası olduğunu söyleyeceğiz,” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku