Güney Koreli Bankacılara Göre Bitcoin (BTC) Sene Sonunda Bu Seviyeye Ulaşacak

0 142

Güney Koreli bankacılara yapılan bir anket, neredeyse dörtte üçünün Bitcoin (BTC)’in bu yıl sona ermeden 90 bin dolar ulaşacağını söylediğini, sektördeki bazılarının ise uzun vadede altının ve hatta ABD dolarının yerini alabileceğini düşündüğünü ortaya koydu.

Ülkenin en çok satan gazetesi Chosun Ilbo, ülkenin en büyük bankaları olan Kookmin, Shinhan, KEB Hana, Woori ve Nonghyup’ta çalışan ve kripto paralar ile ilişkili görevi olan 35 banka görevlisi ile anket düzenledi ve ankete katılanların 26’sı ( yüzde 74.3) şu ifadelere katılıyor:

“Mevcut kripto para piyasası aşırı ısınmış durumda.”

Ankete katılanlardan dörtte birinden fazlası BTC’nin piyasa değerinin 36 bin doların altında olması gerektiğini iddia etti.

Bankacıların büyük bir kısmı BTC’nin değerinin hem altını hem de doları gölgede bırakacağını düşünüyor.

Ankete katılanların yirmi yedisi (yüzde 77’den fazlası) kriptonun “altının yerine geçme” potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor, ancak kripto paranın dolar ve fiat paraya karşı görünümü söz konusu olduğunda görüşler ikiye ayrıldı; 18’i kriptonun nihayetinde fiat paraları gölgede bırakacağını düşünürken, 17’si olumsuz yanıt verdi.

Katılımcıların yüzde 57’si BTC’nin önümüzdeki beş yıl içinde 90 bin dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Ancak bazıları daha da ileri gitti.

Ankete katılanların yedisi Bitcoin’in beş yıl içinde 180 bin dolara ulaşacağını düşündüklerini söylerken, ankete katılan bankacıların beşi 448 bin dolara çıkacağını ve ikisi ise Bitcoin fiyatının 2026’ya kadar 896 bin dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Ancak, kriptonun “son derece volatil olduğu ve değişim aracı olarak uygun olmadığı”, merkez bankalarının yakında sektöre “devlet destekli ciddi denetimler” uygulamaktan başka seçeneğinin kalmayacağına yönelik uyarılarda da bulundular.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku