Coinbase IPO 2021’İn En İyi Yatırım Fırsatı Olabilir mi? Analist Yanıtladı!

0 55

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, resmen Nasdaq’ta işlem görmeye başladı. Kripto para uzmanı Lark Davis, YouTube kanalına bir video yükleyerek Coinbase IPO’nun 2021’deki en iyi yatırım olacağını açıkladı. Bu, kısmen Bitcoin (BTC)  fiyatında meydana gelen son muazzam büyüme sayesinde olacak.

Coinbase Global, merakla beklenen ilk halka arzını (IPO) başlattı. TSİ 20.30’da ilk işlemler yapıldı. Borsada “COIN” kısa adıyla yer alan Coinbase hisseleri, ilk dakikalarda 429 dolara kadar çıktı. Ardından gelen düşüşle birlikte hisseler, TSİ 21.05’te 366 dolardan alınıp satılıyor. 362 dolarlık hisse fiyatına göre Coinbase’in piyasa değeri de yaklaşık olarak 95 milyar dolar.

Nasdaq, dün hisse başına referans fiyatını 250 dolar olarak açıklamıştı. Bu rakam, tahmini işlem aralığının alt sınırında belirlenirken hisse senedi, ilk dakikalarda referans fiyatının yüzde 70 üzerine çıktı.

Ayrıca Coinbase, işlem için yaklaşık 50 kripto para birimi listeleyen en büyük ABD kripto para borsasıdır. Ek olarak, kullanıcılar Coinbase IPO’nun kripto piyasasına artan ilgi ve güvenilirlik sağlamasını bekliyor.

Coinbase Hızla Büyüyor

Şirket geleneksel bir halka arz yapmıyor. Bunun yerine, doğrudan bir liste aracılığıyla halka açılıyor. Coinbase hisselerinin mevcut sahipleri, hisse senetlerini ticarete açık hale getirmek için çevirecekler. Bu, yatırım bankalarından yüksek ücretlerden kaçınmalarını sağlıyor.

Coinbase IPO başvurusuna göre, Coinbase, 114.9 milyon hisseyi doğrudan halka satıyor. Ayrıca, işlem başlamadan bir gün önce hisseler için bir referans fiyat yayınlamayı planlıyor.

Ayrıca Coinbase, 70 milyar ila 90 milyar dolar aralığında bir değere sahip. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ön ilk çeyrek kazanç raporuna göre Coinbase, platformunda 56 milyon kullanıcısı olduğunu söyledi. Bu, bir yıl önceki 6 milyon kullanıcısına kıyasla açık bir artış.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku