GÜNEY KOREDE Kİ TÜM KRİPTO BORSALARI YENİ GEREKSİNİMLER İLE KARŞILAŞTI,YENİ PARA GELECEK

0 0

Güney Kore Blockchain Derneği geçtiğimiz hafta içinde Bithumb ve UPbit dahil olmak üzere 12 adet kripto değişimini uygun güvenlik önlemleri ve iç yönetim sistemlerine sahip olduğunu onayladı.

Çeşitli yerel yayınlar Bithumb UPbit Gopax OKCoin Kore Korbit Coineone CoinZest CPDAXX HanbitKor Huobi Kore ve NeoFrame ve DexKorun kripto para birimi endüstrisini ve diğer ülkeleri denetleyen Güney Kore Blockchain Derneği ve blockchain sektörü tarafından onaylandığını bildirdi.Güney Kore Blockchain Derneğinin açıklanmasının ardından yerel yayınlar kripto-para piyasasına yeni bir sermaye dalgasının geleceğini bildirdi.

Yatırımcılar Mutlu Değil

Güney Koredeki yatırımcıların çoğunluğuBithumbu onaylama konusundaki tartışmalı karardan dolayı. Güney Kore Blockchain Derneğinin aksi yönde olumlu duyurularına olumsuz tepki gösterdi.

Haziran ayında Güney Koredeki en büyük kripto değişimi olan Bithumb 40 milyon doları aşan ve 16 milyon doları aşan  kullanıcı kaybını telafi etme girişiminde kurtarıldığını söyleyen bir saldırıya uğradı.Ancak yerel yatırımcılar uzun yıllardır Güney Korenin önde gelen kripto değişimi olan Bithumba olan güvenini kaybetmeye başladı.Çünkü borsa bir aydır güvenlik ihlali gerçekleştikten hemen sonra para yatırma ve para yatırma işlemlerini devre dışı bıraktı. Hükümetin  yorulmadan çalıştığı kullanıcıların fonlarını geri çekmesini engellemeye karar veren karar Güney Korenin kripto pazarında yeniden ortaya çıkmasına yol açtı.

Haziran ayında düzenlenen basın toplantısında Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Kim Yong-bum şunları söyledi:

Hükümetin pratik politikaları “Kimchi Premium” un Güney Korede kaybolmasına neden oldu. Zirvede yerel kripto-para değişimi pazarındaki “Kimchi Premium” talepteki ve spekülasyondaki sıra dışı artış nedeniyle yüzde 50ye ulaştı.Şu an itibariyle kripto para birimlerinin fiyatı Güney Koreli kripto-para piyasasında istikrarı gösteren diğer pazarlarla neredeyse aynı. ”

Çevrimiçi kripto para birimi topluluklarında ve ana haber yayınlarında Bithumb kullanıcılarının yorumları şöyle:

Bir yatırımcı.Bithumb Kimchi Premiumu tek başına yenileyen değişimİ geçti mi? Bu konuda çok emin değilim ”dedi

Genel olarak olumlu

Güney Kore Blockchain Derneğinin duyurusu iş uygulamalarını ve operasyonlarını değil güncel olarak yürürlükte olan kripto borsalarının güvenlik sistemlerini değerlendirdi.Güney Kore Blockchain Derneğinin bulgularının piyasaya sürülmesiyle birlikte Güney Kore hükümeti kripto para piyasasını ilerletmek için çalışan yeni şirket ve şirketlerin büyümesini daha da kolaylaştırmak için yerel kripto döviz piyasası ve blok zincir sektöründeki düzenlemeleri sıkılaştırmayı planlıyor. .

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku