ARAŞTIRMA:1000 NİN ÜZERİNDE KRİPTO BİRER ÖLÜ PROJE

0 0

İki dijital para izleme websitesi Coinopsy ve Dead Coins tarafından toplanan verilere göre tahmin edilen 1.000 kripto paralı proje protokollerinde herhangi bir gelişme veya gelecekteki faaliyetlerden yoksun ve kendi aralarında milyarlarca dolarlık BTC ve ETH değerine sahipler.

Küresel yasaların uygulanması meşruiyetlerini belirlemek için yüzlerce token düzenleyicisini incelemiş olsa da amatör yatırımcılar temel durum tespiti konusunda büyük bir öneme sahip değildi ve isimleri CryptoMeth OreoCoin ve Snowballs dahil olmak üzere alarm zillerini çalmak için yeterli olan madeni paralara milyon dolarlık yatırım yaptılar. 

Kapanma nedenleri dolandırıcılıktan kasti olarak yapılan pompalamadan hatalı çalışan cüzdanlardan ve proje geliştiricilerinin ölümüyle ilgili iddiara kadar uzanmaktadır.

Bloomberg için bir iş piyasası yazarı olan Aaron Brown;

ICO pazarında belirgin bir şekilde sahtekarlık ve hype var.ICOların yüzde 80inin sahtekârlık olduğunu ve yüzde 10unun özünü yitirdiğini ve para biriktirdikten kısa bir süre sonra başarısız olduğunu gördüm.Kalan yüzde 10un büyük bir kısmı muhtemelen başarısız olacaktır.

İCO DOLANDIRICILIĞI MİLYAR DOLAR SEVİYESİNDE

Satis Group tarafından yapılan araştırmalar hileli ICOların 2017 yılında 1 milyar doların üzerinde bir artışla sonuçlandığını ve 271in üzerinde analiz edilen şirketin şüpheli operasyonlar beyaz kağıtlar ve taklit edilen takım üyeleriyle karşılaştıklarını belirtti.Grup tarafından yapılan ek araştırmalar kripto projelerinin yalnızca yüzde 8lik bir kısmının bunu ICOlarından sonra saygın borsalara dönüştürdüğünü göstermektedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku