Güney Kore Mahkemesi tarafından mahkum edilen kripto dolandırıcısı

0 2

İsmi belirsiz bir şahıs ponzi sistemi ile 249 milyon dolar değerinde kripto dolandırıcılığı yaptı ve Güney Kore Mahkemesi tarafından iki yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Şahsın 1 Mayıs 2017 ile 23 Eylül 2017 tarihleri arasında yasadışı şirkette sekreterlik görevinde bulunduğu iddia edildi.

Polis ve yetkili merci suçlunun şirketin madencilik faaliyetinden elde edilen karın % 60ını vaat ederek mağdurları aldattığını belirtti. Fakat daha sonra böyle bir faaliyetin gerçek olmadığı anlaşıldı.

Yargıç Lee konuyla ilgili olarak şunları söyledi :

“Bu sayısı belirsiz birçok kişiye karşı yapılan büyük bir aldatmaca. Birçok mağdura kitlesel olarak yapıldığını ve hasar miktarının astronomik olduğunu düşünüyoruz.

Son bildirilere göre dolandırıcılığı gerçekleştirenlerden iki kişi yurtdışına kaçtı. Bu sürece kadar yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan tek kişi sekreter olarak biliniyor.

Güney Koreli yetkililerin bildirdiklerine göre yakın zamanda Ponzi planı ile yapılan bir başka kripto dolandırıcılığında 950 yatırımcı şikayette bulundu. Bu doğrultuda polis Futurenet adıyla bilinen dolandırıcılığı araştırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku