Bitcoin de kritik seviye geçildi… Beklenen hareket mi geliyor?

0 0

Kripto para piyasasın lider kripto para birimi Bitcoin nihayet 9 bin 200 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktı.

Güne pozitif bir seyir izleyerek başlayan Bitcoin TSİ 10.25 sıralarından sert bir yukarı hareket yaparak 9 bin 400 dolar sınırına kadar yükseldi.

Bitcoin 5 dklık grafik

Uzun bir süre 9 bin 400 kritik direnç noktasını aşmakta zorlanan Bitcoin yine TSİ 16.00 civarlarında yeni bir atakla  9 bin 400 kritik direncinin de üzerine çıkarak 9 bin 450 dolar seviyesini test etti.

Bu yükselişle ilgili görüşlerine başvurduğumuz kriptoarena.com Genel Müdürü ve yazarı Mehmet Çoban “Gün içinde yaşanan bu sert yükselişler yatırımcıyı yanıltmasın. Video analizlerimizde de sık sık belirtiyoruz. Teknik göstergeler son dönemde yükselişi destekleyecek şekilde sinyal üretmiyor” diyor…

MEHMET ÇOBANIN VİDEO YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Çoban sözlerine şöyle devam ediyor:

“Sadece Bitcoin özelinde değil takip ettiğiniz ya da analizini yaptığınız her yatırım enstrümanında dönem dönem böyle yukarı ya da aşağı hareketler olur. Burada dikkat edilmesi gereken bu hareketin nedeni. Ve bu nedenin hareketin devamını sağlayıp sağlamayacağı. Şu an için Bitcoin’de yukarı hareketi destekleyecek ne bir haber ne de çok sayıda teknik gösterge var. Bu sebeple dikkatli olunmalı. Bir an için hareketin cazibesine kapılmadan bazı noktalara rikkat edilmeli.”

Peki hangi seviyeler önemli?

Bu konu için ise Mehmet Çoban “Dünkü video analizimizin linkini arkadaşlarımız bu haberin içeriğini bırakacaklar. Oradan da ayrıntılı olarak dinleyebilirsiniz. Ancak özet geçecek olursak; bugünkü fiyatlar itibariyle  9 bin 365 dolar seviyesine denk gelen 50 günlük hareketli ortalama ve yine 9 bin 400 dolar seviyelerine denk gelen orta ve uzun vadeli düşüş trend çizgisinin direnç noktası Bitcon için yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda hayati önem taşıyor. Bu son derece önemli direnç noktası geçilip üzerinde en azından 1 haftalık bir kapanış görmedikçe Bitcoin’de bir yükseliş trendinden bahsetmek zor. Gerçekleşirse kademi olarak 10 bin 500 – 10 bin 900 seviyeleri ilk hedef noktaları olacaktır.

Bitcoin günlük grafik

Üzerinde kalamazsa yüzde 10 risk oluşuyor

Çoban sözlerini şöyle tamamlıyor:

“Şunu belirtmekte fayda var Bitcoin’in ciddi anlamda güçlü ve istekli olması lazım bunun için. Şu an için böyle bir güç ve istekten bahsetmek zor. Evet şu dakikalar itibariyle 9 bin 400 seviyesinin üzerine çıkıldı. Ancak yakın dönemde de bu direnç noktasının üzerine çıkılmıştı. Üzerinde kalınamaması sonrasında yaklaşık yüzde 10’a yakın bir gerileme oluyor. Bu sebeple bu direnç noktasının kırıldığının teyidini almak lazım. Bunun için de en az 1 haftalık süreçte bu seviyenin üzerinde kalındığını görmek gerekiyor. Bu gerçekleşirse yukarıda belirttiğimiz 10 bin 500 – 10 bin 900 seviyeleri kısa vadede görülebilir. Geri çekilmelerde ise 9 bin dolar yatay destek noktası olmak üzere kilit destek noktası 100 günlük hareketli ortalama seviyesine denk gelen 9 bin 982 dolar seviyesi. Bu noktanın altına gelirse Bitcoin o zaman aşağı yönlü bir senaryodan bahsedebiliriz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku