Güney Kore dijital para çalışmalarında vites değiştirdi…

0 1

South Bankın merkez bankası Korea Bank dijital kazanım için pilot programı başlattı.

Merkez bankası tarafından yapılan açıklamaya göre program geçen ay başladı ve Aralık 2021e kadar devam edecek. 22 aylık program dijital para birimi oluşturmak ve ihraç etmek için teknik ve yasal gereklilikleri tanımlamayı amaçlıyor.

BİTCOİNİN KADERİ ŞEKİLLENİYOR… TIKLAYIN

The Blocktaki habere göre 22 aylık program teknik olarak merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) tasarımını çalışma yöntemini ve Blockchain teknolojisinin uygulanmasının mümkün olup olmadığını belirlemeye yönelik olacak. Yasal olarak CBDC ile ortaya çıkabilecek hukuki sorunlar analiz edilecek ve buna göre Kore Bankası için bir değişim planı hazırlanacak.

Pilot programın programı aşağıdaki gibi olacak:

CBDC tasarımı ve tanımlayıcı gereksinimler: 5 ay (Mart 2020 – Temmuz 2020)

Teknoloji incelemesi: 5 ay (Nisan 2020 – Ağustos 2020)

İş süreci analizi ve danışmanlığı: 4 ay (Eylül 2020 – Aralık 2020)

CBDC pilot sistemi yapımı ve testi: 12 ay (Ocak 2021 – Aralık 2021)

Güney Kore merkez bankası bir süredir CBDCleri incelemek ve diğer ülkelerden gelen dijital para birimi girişimlerini analiz etmek için çalışıyor.

Koronavirüs salgını etkisini sürdürürken dünyadaki merkez bankalarının dijital para çalışmalarını hızlandırdığı görülmektedir. Geçen hafta Fransa merkez bankasının dijital euro denemelerine başladığını bildirdik. Öte yandan merkez bankalarının merkez bankası olarak kabul edilen Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) CBDC gibi dijital yöntemlere olan talebin fiziksel paranın yayılmasında bir faktör olabileceği endişesi nedeniyle artabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku