Güney Kore % 20 ye Kadar Kripto Sermayesi Kazancı Verebilir

0 0

Güney Koreli özel sektör üyeleri yakın zamanda kripto para birimleri için sermaye kazancı vergisi oluşturmak amacıyla kriptoyla ilgili bir vergi tasarısını görüştü. 13 Temmuzdaki bu tartışmalar sırasında üyeler kripto kazancının vergilerin% 20ye kadar yükselebileceğini belirtti.

Kripto para birimleri “mal” olarak kabul ediliyor.

Mevcut yasalarda önerilen değişiklikler ayrıca kripto para birimlerini para birimleri yerine “mal” olarak sınıflandırmayı planlanıyor.

Milletvekilleri sanal varlıkların elektronik olarak alınıp satılabilecek ekonomik değere sahip elektronik sertifikalar olarak kabul edilebileceğini belirledi. Ancak işlemler satış amaçlı olduğunda varlık olarak görülüyor.

Bir Güney Kore mahkemesi kararlarında Bitcoine (BTC) atıfta bulunarak:

“Şimdiye kadar sanal varlıklar yalnızca para biriminin bir fonksiyonu olarak tanındı ve gelir vergisine tabi değildi ancak son zamanlarda sanal varlıklar (Bitcoin gibi) giderek artan bir şekilde mülk değeri olan mallar olarak işlem görüyor. Mülk değeri olan maddi olmayan varlıkların muhasebeleştirilmesi vergilendirmenin gerekliliği ve sanal varlıkların mülk değerinin tanınması gibi çeşitli koşullar göz önünde bulundurulmaktadır. ”

Makale ayrıca kripto ticaretinin ülkede bulunmayanlar için sermaye stopaj vermediğini belirtiyor.

Güney Koreli mali gözlemciden elde edilen rakamlara göre Finansal Hizmetler Komisyonu günde ortalama 1.33 trilyon wonun (1.10 milyar dolar) kripto para ile işlem gördüğünü gösteriyor. Buna ek olarak Ocak – Mayıs 2020 arasında ortalama 7.609 milyar (6.33 milyon dolar) kazanıldı.

Kore Yonsei Üniversitesi ekonomisti Sung Tae-yoon Güney Korede kripto sermaye kazanımlarını vergi altına alma kararının teknolojinin gelişmekte olan pazarını yavaşlatabileceği konusunda uyardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku