Güncel Santiment ve Glassnode Verileri Yayınlandı! Bitcoin (BTC) Hangi Yöne Gidecek?

0 34

Pazartesi günü 59 bin dolarlık seviyeyi geçemeyen Bitcoin (BTC), o zamandan beri neredeyse yüzde 10 düzeltme yaparak yatay işlem görüyor. An itibariyle, BTC fiyatı 1.024 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 54.406 dolardan işlem görüyor.

Ancak, BTC’nin aşağı yönlü hareketi balinaları daha fazla Bitcoin biriktirmekten caydırmadı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’in bildirdiği gibi, son yatay hareket sırasında yeni Bitcoin balina adresleri oluşturuldu. 1000 ve daha fazla BTC’ye sahip toplam Bitcoin adresi sayısı 2.234’ün üzerine çıktı.  4 Mayıs Salı günü, iki ay içinde bugüne kadarki en büyük tek günlük büyümeyi kaydeden ve 10000 BTC’dan fazla tutan yedi yeni BTC adresi oluşturuldu.

Benzer şekilde, BTC fiyatının yatay yönde hareket etmesine rağmen, Bitcoin adres aktivitesi yükselmeye devam ediyor. Bitcoin’in günlük aktif adresleri 4 Mayıs Salı günü 3 haftanın en yüksek seviyesine dokundu.

Zincir Üstü Temelleri Gelişmeye Devam Ediyor

Daha önce Coingape’ten analist Bhuskan Akolkar’ın bildirdiği gibi, Bitcoin’in birkaç zincir üstü temelleri, mevcut fiyat hareketinin ortasında gelişmeye devam ediyor. Bitcoin’in ağ değeri-işlem oranı (NVT oranı), son fiyat düzeltmesinden sonra yakın zamanda olmuştur. Tarihsel grafiklere göre, Bitcoin mevcut fiyattan düşük değerde. Bu yüzden, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesini geçmesi ve yeni ATH’ler oluşturması muhtemel.

Glassnode, Bitcoin Reserve Riski adı verilen başka bir önemli faktöre atıfta bulunarak, hala Bitcoin boğa koşusunun ortasında olduğumuzu bildirdi. Aşağıdaki tablodan, rezerv riskinin BTC’nin büyük bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldığı 0.02 seviyelerine kadar olduğunu görebiliriz.

Büyük ölçüde Ethereum’un (ETH) sağlam performansı ile yönlendirilen altcoin piyasası yükselişinin ortasında, Bitcoin daha çok bir konsolidasyon bölgesinde görünüyor. Yatay yönde hareketle birlikte, BTC piyasa hakimiyeti de son zamanlarda yüzde 45’e düştü.

Öte yandan Bitcoin’e kurumsal katılım devam ediyor. Geçen hafta, Japon oyun devi Nexon, şirketin yüzde 2’lik rezerv nakitini dünyanın en büyük kripto para birimine koydu ve 100 milyon dolar değerinde 1000 BTC satın aldığını duyurdu. Şirket, BTC’yi 58.226 dolar’dan satın aldı ve bu, şirketler arasında yüksek güven olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku