Güncel Santiment ve Glassnode Verileri Açıklandı! Boğa Koşusu Devam Edecek mi?

0 70

Bitcoin (BTC) bir kez daha 58 bin doları aştıktan sonra yüzde 4 düşüş kaydetti. Lider kripto para biriminin 59 bin dolarlık önemli direncini aşması bu noktada oldukça önemli. BTC, 1.086 trilyon dolarlık piyasa değeri ve  yüzde 46.10’luk dominance ile yatay yönde hareket etmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyatı, Nisan ayı boyunca yatay yönde seyrederken ve 55 bin dolar civarında konsolide olurken, balinalar bu fırsattan en iyi şekilde yararlanıyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, balina davranışıyla ilgili ilginç istatistikler yayınladı. Şu anda 10 bin’den fazla Bitcoin tutan 86 balina adresi var.

Geçen ay, bu balina adresleri 120 bin’den fazla Bitcoin biriktirdi, bu da 6,9 milyar dolar değerindeki toplam arzın yüzde 0,67’sine tekabül ediyor. Santiment, bunun Temmuz 2019’dan beri en dikkat çeken birikim olduğuna dikkat çekiyor. Bu boğa koşusunun devam etmesi için önemli bir etken.

Borsa Çıkışları ve OTC Anlaşmaları

Bitcoin, altcoin rallisinin ortasında baskı altında kalırken, bireysel yatırımcılar paralarını BTC’ye yatırmaktan çekiniyorlar. Ancak aynı zamanda, kurumsal yatırımcılar BTC’ye büyük yatırımlar yapıyorlar. Geçen hafta, yükseliş işaretlerine yol açan her biri 12 bin Bitcoin’den, iki büyük BTC çıkışı oldu.

Bu tür ilk çıkış 1 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşti. CryptoQuant’taki verilere göre dün 7 Mayıs Cuma günü başka bir 12 bin BTC Coinbase’den ayrıldı. OTC masa cüzdanlarından gerçekleşen Bitcoin transferlerinin sayısı aşağıdaki tabloda mevcuttur.

Galssnode’dan alınan bir başka veri, ‘istifleyicilerin’ 2018’den beri biriktiğini gösteriyor. 1 BTC’den fazlasını tutan Bitcoin adresleri, dolaşımdaki toplam arzın yaklaşık yüzde 5,25’ini oluşturuyor. Ancak, 2017’deki gibi bir FOMO dürtüsü henüz yok.

Tüm gözler şu anda ABD’deki ilk Bitcoin ETF’nin SEC tarafından onaylanmasında. Bu gerçekleştiğinde, dünya çapındaki düzenleyiciler, büyük kurumsal girişleri sağlayan Bitcoin türevi ürünlerin kapılarını açacaklar. Goldman geçtiğimiz günlerde Bitcoin türevi ürününü Wall Street yatırımcılarına sunmaya başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku