Guggenheim Yöneticisi Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmininde U Dönüşü Yaptı 

0 0

Daha önce Bitcoin için devasa fiyat tahminleri yapan Guggenheim CIOsu Scott Minerd kısa vadeli Bitcoin fiyatı için fikrini değiştirdi.

 BTCyi 30 bin doların üzerinde tutmak için yeterli kurumsal talep olmadığını belirten Minerd Bitcoinin kasvetli ve ümit vermeyen bir görünüme büründüğünü iddia etti.

Finansal hizmetler firmasının baş yatırım sorumlusu olarak görev yapan yönetici Bloomberg Televisiona verdiği röportajda kurumsal yatırımcı tabanının mevcut fiyatları sürdürecek kadar büyük olmadığını söyledi.

“Şu anda 35 bin dolarlık bir fiyatı veya hatta 30 bin dolarlık bir fiyatı destekleyecek kurumsal talebin varlığını göremiyorum. Yatırımcı tabanının şu anda bu fiyat seviyelerini destekleyecek kadar büyük ve yeterince derin olduğunu sanmıyorum. “

Minerd Bitcoinin uzun vadede hala geçerli bir varlık sınıfı olduğunu ekledi. Bitcoin 8 Ocakta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolara ulaştıktan bu yana yüzde 27 civarında düzeltme yaparak 30 bin dolar seviyelerine kadar düştü. Grafikteki üç belirgin düşük tepe düşüş eğiliminin güçlendiğini gösteriyor.

Guggenheim yöneticisi ayrıca bu aşağı yönlü baskının daha ileriye gidebileceğini düşünüyor ve “böyle sıkışıklıkları görmenin nadir olmadığını” ekliyor:

“Artık piyasada tüm bu küçük yatırımcılara sahip olduğumuza ve bu tür bir ivme ticareti gördüklerine göre bu yatırımcılar para kazanma fırsatını görüyorlar ve bu tam olarak bir piyasa patlamasına yaklaşırken bekleyeceğiniz türden bir fiyat haereketi ortaya çıkıyor.”

Daha Önce 400 Bin Dolarlık Bir Tahmin Yapmıştı 

20 Ocakta Minerd CNBCye fiyatların  20 bin dolara düşmesini beklediğini söyledi. Bu senaryo gerçekleşirse yüzde 50den fazla bir düzeltmeyi gerektirir ve bu önceki piyasa döngüleri sırasında birkaç kez meydana geldi. BTCnin en son yüzde 50den fazla düştüğü zaman olan Mart 2020de fiyat sadece üç hafta içinde 10 bin dolardan 5 bin doların altına düştü.

Minerd daha önce 400 bin dolarlık bir fiyat tahmini yaparak Bitcoinin uzun vadeli görünümü konusundaki duruşuyla dikkatleri üzerine çekmişti.   

Bitcoin 30 bin dolardaki psikolojik destek seviyesine yaklaştıkça analistlere göre 4 milyar dolarlık BTC opsiyonlarının yakında sona erecek olması boğaların lehine olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku