Guggenheim Yöneticisi Bitcoin (BTC) 20 Bin Dolar a Düşebilir Dedi ve Twitter da Alay Konusu Oldu

0 0

Bitcoine yatırım yapmayı planlayan finansal hizmetler firması Guggenheim Partnersda üst düzey bir yönetici BTCnin 20 bin dolara düşeceğini söyledi.

Guggenheimın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd 21 Ocakta CNBCde yayınlanan Closing Bell adlı programında Bitcoinin 2021de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağını belirtti.

8 Ocakta 42 bin dolar seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoinin 2022ye kadar herhangi bir yükselme olasılığı düşük diyen Minerd şunları ekledi: 

“Bence Bitcoinin yeni rekor seviyeye ulaşması bu sene mümkün değil. Ve muhtemelen 20 bin dolar seviyesine doğru tam bir düşüş göreceğiz.”

Minerd’in kısa vadeli Bitcoin tahminine rağmen yatırım sorumlusu Bitcoinin bir gün 400 bin dolar seviyesine ulaşacağına dair umudu olduğunu belirtti. 2020nin sonlarında Bitcoin yeni rekor seviyesini geçmek üzereyken Minerd Bitcoin için 400 bin dolarlık uzun vadeli fiyat tahmininde bulunmuştu. Daha sonra 10 Ocakta “Bitcoinin parabolik yükselişinin kısa vadede sürdürülemez olduğunu” iddia ederek kısa vadede BTCde düşüş olacağını ifade etti.

Tahminleri Twitterda Alay Konusu Oldu

Kripto para topluluğundaki bazı kişiler Minerd’in bu iki Bitcoin tahminin bir biriyle çeliştiğini söyleyerek eleştiride bulundular. Bir Twitter kullanıcısı Minerdin Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarıyla ilgili iki ayrı manşeti yan yana koydu ve şu ifadeyi paylaştı:

Bayanlar ve baylar! Guggenheim Yöneticisi Minerdın çelişkisi! Birbirine çok yakın somut tahminler! Ben artık yorum yapmak istemiyorum… 

Guggenheim Partners şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna “Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü aracılığıyla Bitcoine yatırım yapmak için başvuruda bulunmasının ardından 2020nin sonlarında kripto para endüstrisine taşındı.

Minerdin düşük Bitcoin tahmini 20 Ocakta BTC fiyatının 34 bin doların altına düştüğü bir başka negatif Bitcoin düzeltmesinin ardından geldi. Daha önce bildirdiği gibi Bitcoin üzerindeki satış baskısı çoğunlukla Ocak ayının ilk iki haftasında Asyadan geldi ancak 19 Ocaktaki bir düzeltmenin ortasında Amerika Birleşik Devletleri piyasası da zayıflık görmeye başladı  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku