Dünyanın En Büyük Yatırım Yöneticisi Bitcoin e (BTC) Yöneldi!

0 0

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi konumunda bulunan BlackRock fonlarından en az ikisi için Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine yatırım yapmayı düşünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Çarşamba günü verilen belgelere göre BlackRock Küresel Tahsis Fonu INC ve BlackRock Funds Vnin kullanım için izin verilen türev ürünler listesine Bitcoinin de eklendiği görülüyor. Yapılan başvuru BlackRockun kripto para piyasasına güçlü bir giriş yapacağına işaret ediyor.

“Bazı fonlar Bitcoine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinde kullanılabilir”

BlackRock tarafından SECe verilen dosyada geçen bu ifade 7.8 trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketinin ilerleyen günlerde Bitcoine yatırım yapabileceğini gösteriyor. BlackRockın ne zaman böyle bir hamle yapacağını bilinmese de genel olarak bu tarz dosyalamalardan sonra hamleler gecikmiyor. 

Geçtiğimiz ay içerisinde de BlackRock CEOsu Larry Fink yaptığı bir konuşmada Bitcoinin bir varlık sınıfı olarak meşrutiyet kazandığını ancak mevcut piyasada kalıcı olması için birçok pazarda görülmesi gerektiğini belirtmişti.

Tüm bunlarla beraber BlackRockun başkan yardımcısı düzeyinde bir konum için “Blockhain Lideri” işe alacağı da biliniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku