Guggenheim Partners Yöneticisi Uyardı: Yarı Yarıya Değer Kaybedecek!

0 223

Yatırm şirketi Guggenheim Partners’ın küresel baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’de (BTC) uzun vadede iyimser olmaya devam ediyor, ancak bugün yaptığı açıklamada, lider kripto para biriminin aşırı derecede hızlı ve olması gerekenden fazla yükseliş gösterdiğini söyledi.

Minerd, CNBC’nin Worldvide Exchange isimli programında, ”Bitcoin’de gözlemlediğimiz devasa artış göz önüne alındığında, işler çok karışık ve sanırım, Bitcoin’de büyük bir düzeltme yapmamız gerekecek” dedi. . ”

Bitcoin, kripto para borsası Coinbase’in rekorlar kıran doğrudan listelemesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolar’ı devirdikten bir hafta sonra, Çarşamba sabahı 55 bin dolar’ın biraz altında işlem gördü.

’20 ila 30 Bin Dolar Seviyesi”

Minerd, “Bitcoin’in 20 bin ila 30 bin dolar’a geri düşeceğini düşünüyorum, bu yüzde 50’lik bir düşüş olacak, ancak Bitcoin ile ilgili ilginç olan şey, bu tür düşüşleri daha önce görmüş olmamızdır” dedi.

Bununla birlikte, Minerd, Bitcoin fiyatlarının sonunda 400 bin ila 600 bin dolar arasına ulaştığı uzun vadeli bir boğa piyasasına gireceğimizi söyledi.

Minerd, geçen yılın sonlarında Bitcoin için uzun vadeli fiyat hedefini ilk kez paylaştığında, BTC’nin doğal kıtlığını (sadece 21 milyon Bitcoin yaratılacağını) ve altın gibi varlıklara göre değerini öne sürerek dikkatleri üzerine çekmişti. Aralık ayındaki bu açıklamalar, dijital para biriminin ilk kez 20 bin dolar’ı doları gölgede bıraktığı aynı gün medyaya yansıdı.

Kripto Para Sektörü Büyümeye Devam Ediyor

Bitcoin, 2020’de başlayan devasa rallisine bu yıl şimdiye kadar yaklaşık yüzde 90 oranında artarak devam etti. Kurumsal benimseme, yükselişini körükleyen faktörlerden biri olarak gösterildi. Tesla gibi bazı şirketler nakit varlıklarının bir kısmını bitcoin’e yatırdı ve Mastercard’dan Goldman Sachs’a finans firmaları kripto para sektörüne ilgi gösterdiler.

Bitcoin’in yükseliş hızı, bu yılın başlarında kısa vadeli bir geri çekilme konusunda uyarıda bulunan Minerd gibi bazı kripto boğalarını bile endişelendirdi. Bazı kripto ayıları, Bitcoin’in sonunda patlayacak bir balon içinde olduğunu iddia etmeye devam ediyor.

Yıllarca Bitcoin yatırımcısı ve uzun süredir değer yatırımcısı olan Bill Miller, Salı günü CNBC’ye, dijital para biriminin o zamanlar yaklaşık 20 bin dolar gibi rekor bir rekor seviyeye ulaştığında 2017’deki gibi bir balonda olmasından endişe duymadığını söyledi. Bitcoin, sonraki aylarda keskin bir şekilde düşmeye devam etti ve “kripto kışı” olarak bilinen bu dönemde değerinin yaklaşık yüzde 80’ini kaybetti.

“Bitcoin arzı her yıl yüzde 2 artıyor ve talep daha hızlı artıyor. Miller, CNBC’nin “The Exchange” programına verdiği bir röportajda, gerçekten bilmeniz gereken tek şey var, bu da daha yükseğe çıktığı anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku