Grayscale’den Kritik Metaverse Raporu: Beklentiler Ne Yönde?

168
Uzmanlara göre metaverse, bu boğa sezonunda NFT çılgınlığını geride bırakacağa benziyor, çünkü daha fazla ana akım proje yakın gelecekte sanal gerçeklik dünyasına girmeyi hedefliyor. Grayscale tarafından yayınlanan bir araştırma raporu, Metaverse kullanıcılarının sayısının bir buçuk yılda 10 kat arttığını tahmin ediyor.

 

Grayscale: metaverse trilyon dolarlık bir endüstri haline gelecek

Grayscale raporu ayrıca, Metaverse sektörünün mevcut oranda gelişmeye devam etmesi halinde, gelecek yıla kadar trilyon dolarlık bir endüstri haline gelebileceği öngörüyor. Aşağıdaki grafik, 2021’in son çeyreğinde yeni zirvelere ulaşan artan sayıda Metaverse cüzdanını gösteriyor. Rapor, Metaverse’in erken aşamada olmasına rağmen eğlence ve emlak endüstrisinde büyük bir oyuncu haline geldiğinin altını çiziyor. Metaverse, Facebook’un Web 2.0 için yaptığına oldukça benzer şekilde Web 3.0 için kritik bir rol oynayacak. Rapor, şu ifadelere yer verdi:

Web 2.0 mobil internet, interneti nasıl, nerede, ne zaman ve neden kullandığımızı değiştirdi. Buna karşılık, bu, iş modellerimizi, kültürümüzü ve politikamızı değiştiren kullandığımız ürünleri, hizmetleri ve şirketleri de değiştirdi. Web 3.0 Metaverse de aynı şeyi yapma potansiyeline sahip

 

Web 3.0 tabanlı ekonomi şimdiden trilyon dolarlık bir endüstri haline geldi ve bu kesinlikle Facebook gibi kuruluşların eksiksiz bir markalaşma revizyonu yapmasının temel nedenlerinden biri. Yukarıdaki grafik, günümüzün çevrimiçi oyunları ile olağanüstü bir ssiteme sahip bir metaverse’nin masaya getirebileceği arasındaki farkı göstermektedir.

 

  Decentraland (MANA, piyasaya meydan okuyor

Kripto piyasasının çoğu, Ekim ayının devasa rallisinin ardından düşüş yaşadığı bir zamanda, birkaç Metaverse tabanlı altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı. Düzeltme devam ederken, bu altcoin’ler düşüş trendlerine karşı meydan okuyor. Decentraland (MANA), birçok ünlünün ilgisini çeken ve aynı zamanda New York’taki bazı lüks dairelerden daha yüksek olan 2,45 milyon dolarlık sanal bir mülkün son satışını gören en popüler metaverse tabanlı altcoin’lerden biri haline geld.

Projenin yerel tokeni MANA, diğer kripto para birimlerinin çoğu yüzde 20 oranında düştüğünde bile geçen ay yaklaşık 9 kat artarak yatırımcısını sevindirdi. Daha fazla kripto para  haberi ve sektördeki öndeli gelişmeler için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku