Grayscale Yine Kripto Para Aldı Ancak Bu Sefer Bitcoin Değil

0 1

Birkaç yıl öncesine dönüp baktığımızda değer çok fazla olduğu için bir ‘trader’ın biriktirmeye karar verdiği dijital varlıkların sayısı hakkında genellikle endişelenmezsiniz. Ancak Bitcoin ve diğer dijital varlıkların yıllar içinde hareket etme hızıyla birlikte şu anda dijital varlık pazarında yapılan bazı büyük yatırımlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor.

Dijital varlıklar için bir kazanç olarak kabul edilecek yeni bir etkinlikte ünlü bir yatırım şirketi kripto pazarında ikinci lider dijital varlık olan Ethereumu büyük ölçüde benimsedi. Söz konusu firma Grayscale Ethereum Trust için 74 milyon dolarlık devasa bir alım yaptığını açıkladı.

Grayscale daha önce 280 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı

Grayscale şu anda yatırımcıların finans sektöründeki diğer varlık sınıflarına göre dijital varlıkları tercih ettiklerini bildiği için bu Ethereum satın alımı geçen hafta 280 milyon dolarlık bir Bitcoin satın alımının ardından geliyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sunulan yakın tarihli bir rapora göre Grayscale yaklaşık 74 milyon 135 bin 609 dolar değerinde toplam 11 bin 455 Ethereum satın aldığını belirtti.

ETHEREUM ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bu son devasa satın alma çok sayıda projenin alanı ele geçirdiğini gören DeFi sektöründen doğan yutturmaca nedeniyle fiyatının fırladığını gördüğü için dijital varlık için bir kazanç olarak görülüyor. Analistlere göre Ethereumun başarısının bir diğer nedeni kripto topluluğunun üyeleri tarafından büyük alkış alan Ethereum 2.0ın geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi.

Grayscalee göre tokenlerin satın alınması popüler United States Trading platformu Genesis Trading tarafından kolaylaştırıldı. Ethereumun bu son satın alımı kurumsal yatırımcıların dijital varlıkla çok ilgilendiği gerçeğini bir kez daha damgaladı ki bu Ethereum için iyi bir şey.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku