Grayscale Kurucusu Barry Silbert Bitcoin (BTC) Tahminini Güncelledi

103

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Bitcoin (BTC)’in 100 bin dolar seviyesine doğru gittiğine inanıyor. Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, Bitcoin’in hareket etmesi muhtemel yönü hakkında Twitter’da görüşlerini paylaştı.

Barry Silbert Bitcoin (BTC)’in 100 bin dolar olacağını düşünüyor

Grayscale kurucusu Barry Silbert, 100 bin dolarlık fiyat çizgisini lider kripto para birimi için bir “mıknatıs” olarak nitelendirdi. Silbert, Bitcoin (BTC)’in 20 bin dolar seviyesi hakkında aynı şeyi söylediği iki yıl önce 22 Haziran’da paylaştığı benzer bir tweet’i etiketledi. 2019 yılında o sırada, önde gelen kripto para 4.023 dolardan işlem görüyordu. Bu seviye, Bitcoin’in Aralık 2017’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar seviyesini yeniden yakalamadan on ay önceydi.

Bu yıl, 14 Nisan’da Bitcoin, 64,863 dolarlık yeni bir tarihi zirveye yükseldi. Şimdiye kadar, kısmen Elon Musk’ın Bitcoin’in çevre dostu olmayan bir para birimi olduğuna yönelik eleştirel tweet’ler atması sebebiyle kripto para düşüşe geçmişti. Düşüşün ardındaki bir diğer sebep ise Çin’in BTC madencileri üzerindeki baskısı olmuştu. Bu olayların ardından gelen büyük bir düzeltmeden sonra, fiyat 30 bin dolar seviyesine düştü. Ayrıca yükseliş momentumu da tersine dönmeye başladı.

Kripto piyasasında hangi kripto paranın lider olacağı konuşuluyor

Çin’in madenci yasağı ve Elon Musk’ın tweetlerinden sonra düşüşe geçen lider kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz aylarda yapılan B-Word konferansının ardından az da olsa yükselmeye başladı. Şimdiye kadar oldukça iyi toparlanan Bitcoin, cumartesi günü 48 bin dolar seviyesini aşmaya çalıştı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, yazım sırasında BTC 46,174 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz yıl Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, kripto para birimlerinin çoğunun başarısız olacağını, ancak Bitcoin (BTC)’in lider kripto para birimi olmaya devam edeceğini iddia ediyordu. Öte yandan Tesla CEO’su Elon Musk ise yakın zamanda paylaştığı bir tweet’inde, Dogecoin’in bir ödeme aracı olarak diğer herhangi bir kripto para biriminden çok daha iyi bir şekilde yerine getirdiğini bir kez daha vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku