Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Kısa Vadede 40 Bin Doların Altına mı Düşecek?

175

Bitcoin (BTC) fiyatı temmuz ayındaki en düşük seviyesi olan yaklaşık 29 bin doların ardından yaklaşık yüzde 65 arttı. BTC fiyatı sonunda 200MA’yı geçerken, RSI düşüş eğilimi gösteriyor. İşte Bitcoin’in detaylı fiyat analizi…

Bitcoin, direnç bölgesini kırarsa 50 bin dolar olabilir

BTC fiyatı nihayet yaklaşık 2 aylık 40 bin doların altındaki aralığından çıktı. Yaklaşık 3 aylık sıkıcı düşüş trendinden sonra, boğalar uykusundan uyandı ve lider kripto para birimini yaklaşık 50.000 dolara itti. Bazı altcoin’ler en düşük seviyelerinden sonra yaklaşık %300 arttığından, genel piyasa Bitcoin (BTC)’in liderliğini takip ediyor. 3 haftada 18.000 dolarlık bir pump’ın ardından, traderlar ne zaman bir geri çekilme olacağını merak ediyor. Görünüşe göre fiyat son birkaç gündür gücünü kaybediyor. Bu da kısa vadeli bir geri çekilmenin yakın olduğunu gösterebilir. Bu, BTC’nin sağlıklı bir şekilde yükselmeye devam etmesini sağlayacaktır.

Bitcoin’de 29.000 dolar ile son 3 ayın en düşük seviyesi belirlendiğinden bu yana, kripto para yaklaşık %70 artışla 48.000 dolara yükseldi. Geçen haftaki BTC fiyat hareketi, açık mavi ile gösterilen yükselen bir kama oluşturdu. Bu bir düşüş formasyonu olarak değerlendiriliyor. Fiyat formasyonun alt trendini kırdığında etkinleşiyor. Buna ek olarak yazım sırasında BTC fiyatı 48.000-50.000 dolar arasında bulunan ana direnç bölgesinde duruyor. Bitcoin (BTC)’in bu düşüş modelini reddetmesi için bu direnç bölgesini kırması ve tutması gerekiyor. Bu gerçekleşirse, fiyat muhtemelen yükselen kamanın en üst trendini kıracak ve potansiyel olarak 50.000 doları aşmaya devam edecek.

BTC fiyat analizi

Geçen hafta, boğalar çok önemli iki işareti kırmayı başardılar. Birincisi uzun vadeli bir trend çizgisi, ikincisi ise yaklaşık 3 aydır direnç görevi gören 200MA. Bitcoin (BTC)’in ana direnç bölgesini kıramaması durumunda, fiyatın 44.700 dolar, uzun vadeli trend çizgisi ve 200MA’da desteği olacağı düşünülüyor. Tüm bu işaretler aynı genel alanda ve bunların altına bir kırılma, en az 42.500 dolarda bulunan küçük desteğin yeniden satılmasına neden olabilir. Bu durumda en sağlıklı senaryo, BTC’nin 38.000-40.100 dolar arasında bulunan ana destek bölgesine geri dönmesi olacak. Böylece önceki iki aylık direnci destek olarak yeniden test edecek ve 50 bin dolar ve üstünün yolunu açacak.

Stokastik RSI aşırı alım bölgesine yeniden girmeye çalışıyor. Ancak son birkaç gündür bunu başaramadı. Bu, fiyat daha yüksek bir seviyeye ulaştığında, ancak güç daha düşük bir seviyeye ulaştığında ortaya çıkan bir düşüş eğilimi yarattı. Güç 50 değerinin altına düşerse, Bitcoin muhtemelen 42.000 doları tekrar ziyaret edecek. Normal RSI da düşüş eğilimi gösterdi ve son birkaç günde bir flama oluşturdu. Kripto paranın alt trendinin altında bir kırılma, aşağı yönlü yükselen kamanın ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku