Grayscale, BTC birikimine devam ediyor

0 0

Bitcoin pazarda büyük talep gören dijital bir varlık olmaya devam ediyor. Perakende ve kurumlar mümkün olduğunca çok sayıda BTCyi ele geçirmek için yarışıyor. Yakın zamanda yapılan bir güncellemeye göre Grayscale tek bir gün içinde 12.319 BTC ekledi. Bu meblağın geçen haftadaki birikimli satın alımdan daha fazla olduğu bildirildi.

Kevin Rooke “Bitcoin ayıları için kötü haber. Grayscale tek bir günde GBTC dolara 12.319 BTC ekledi. Bu Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığı geçen hafta ekledikleri 11.512 BTC’den fazla.” şeklinde belirtti.

Grayscale diğer kurumlarla aktif olarak rekabet ediyor ve bu durum yüzde 66dan fazla bir artışa tanık olan 2020deki Bitcoin varlıklarında görüldü. Veriler Grayscalenin Bitcoin varlıklarının yönetilen yaklaşık 12.78 milyar dolar değerinde varlık olan 588.97 BTCye ulaştığını gösteriyor.

Bu haber Microstrategynin 650 milyon dolara 30 bin BTC satın almasının hemen ardından geldi. Bitcoin Treasuriesa göre iş zekası firmasının hazine rezervinde şu anda 1.596 milyar doların üzerinde 70.470 BTC bulunuyor. CEO Micheal Saylora göre MicroStrategy BTC başına ortalama 15.964 dolarlık bir fiyatla bugüne kadar Bitcoin için 1.125 milyar dolar harcadı.

SkyBridge Capital kripto para alanına yatırım yapmayı “demokratikleştirmek” için bir Bitcoin fonunun başlatıldığını duyurdu. Fonu 25 milyon dolarla başlatırken minimum abonelik 50.000 dolar olarak belirlendi.

Kurumsal satın alımın bir yükseliş işareti olduğu biliniyor. Borsalardan artan çıkışlar da bu yükseliş ivmesine katkıda bulunuyor. Artan çıkışların soğuk depoda sona ermesi bekleniyor. Bu ise piyasadaki birçok analistin zirvenin henüz görülmediği tahmininde bulunmasını beraberinde getiriyor. Kraken’ın iş geliştirme başkanı Dan Held verileri Bitcoinin önceki halving olayı ile karşılaştırdı ve zirvenin Eylül 2021de görüleceği öngörüsünde bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku