Grayscale Bitcoin tahvili OTC pazarında en çok işlem görenler arasında

0 0

Grayscale Bitcoin Trust tahvili (GBTC) geçtiğimiz haziran ayında borsa dışı işlemler piyasasında en çok işlem gören menkul kıymetler arasında yer aldığını duyurdu. 

Bugün itibariyle borsa dışı pazarda sunulan 10 binden fazla menkul kıymet bulunuyor ve bunlardan bin 430u OTCQX ve OTCQB üzerinde işlem görüyor. Haziran 2018 sonu itibariyle her iki platformda yalnızca 8 menkul kıymet 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi yakaladı ve GBTCnin de bunlardan biri oldu.

GBTC 2019un ilk 6 ayında 4 milyon dolarlık işlem hacmini yakaladı ve 1 milyon dolar üzerinde işlem hacmini yakalayan dijital varlık temelli tek menkul kıymet oldu. Dahası Grayscale OTCQX iki defa giriş yaptı. Grayscale’in Ethereum Classic Trustı (ETC) haziran ayında 122722000 dolarlık işlem hacmi ile yedinci sırada yer aldı.

GTBC dijital varlıklara daha kolay ve güvenli yöntemle yatırım yapmak isteyen yatırımcılara Bitcoin risk limiti sağlamak için tasarlandı. Grayscale tüm işlemlerle ilgilendiği için yatırımcıların gözaltı bilgisayar korsanlığı soğuk cüzdan ve kripto para borsalarına kayıt gibi konularda endişe duymasına gerek kalmıyor. Hisseler IRA Roth IRA ve diğer aracı kurum hesaplarında tutulabildiği için güvenlik konusu kurumlar ve fon yöneticileri için de oldukça cazip hale geliyor. 

GTBC yılda yüzde 2 oranında ücret alıyor ve 7/24 çalışan Bitcoinin aksine pazartesi ve cuma günleri işlem yapabildiği için güvenlik Bitcoinin gerisinde kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku