Bakkt tan Bitcoin vadeli işlemler hamlesi

0 0

Bakkt günlük ve aylık Bitcoin vadeli test işlemlerine başlayacağını duyurdu. Şirketin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Dünyanın her yerinden katılımcılarla test süreci planlandığı gibi yürüyor” dendi.

Bakkt daha önce 22 Temmuz tarihinde kullanıcı kabul testini hayata geçireceğini açıklamıştı. 

New York Menkul Kıymetler Borsasının sahibi Intercontinental Exchange ICE Ağustos 2018da Bakktı piyasaya süreceğini duyurmuştu. O dönem çıkış tarihi Kasım 2018 olarak planlanıyordu. Piyasada dolaşan söylentiler çıkış tarihinin Mayıs 2018de olacağı yönündeydi.

Ekim 2018in sonlarına doğru ICE Bakktı 12 Aralık 2018de hayata geçireceğini ilan etmişti. Çıkış tarihinin ertelenme sebebi piyasa düzenleyici kuruluşlardan gereken iznin veriliş tarihiydi. 12 Aralık 2018 olarak duyurulan çıkış tarihi bir ay gecikti ve yeni tarih 24 Ocak 2019 olarak planlandı.

Aralık 2018in sonlarına doğru ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Bakkta onay vereceği tarihin 2019 yılının ilk dönemi olacağına dair sinyaller verdi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun geciken onay süreci ile beraber geçtiğimiz mayıs ayında Bakkt farklı bir yaklaşım aramaya yöneldi. 

Bitcoin vadeli işlemler için kullanıcı kabul testinin 22 Temmuzda başlayacağını bildirmesine rağmen Bakkt henüz test aşamasını hayata geçirmedi. 

Kullanıcı kabul testinin ne zaman başlayacağı ve ne kadar süreceği henüz bilinmese de temmuz ayı sona ermeden hayata geçirileceği düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku