Grayscale, Bir Haftada 3 Milyar Dolar Kripto Para Ekledi

0 1

En büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Bitcoin Ethereum Bitcoin Cash ve Litecoin için kripto para bazlı yatırım güveni sunuyor. Şirket toplam varlığına 3 milyar dolarlık dijital varlık ekledi.

Capriole Investmentsın kurucularından Jan Uytenhouta göre Grayscale bir günde 12.000 yeni Bitcoin ekledi. Bu Bitcoin miktarı mevcut Bitcoin fiyatlarına göre neredeyse 280 milyon dolara mal oluyor. Gün içinde çıkarılan yeni Bitcoin miktarından 13 kat daha yüksek.

Grayscale Satın Alım Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerinde Devam Ediyor

Grayscale yatırımcıları adına kripto para tutuyor ve kripto para biriminin fiyat dalgalanmalarına maruz kalmalarına izin veriyor. Çoğu perakende kullanıcısı satın alınan herhangi bir kripto para birimine kişisel olarak sahip olmayı ve bunları kontrol etmeyi savunuyor. Ancak kripto para piyasasına düzenlenmiş yatırımlar için çok fazla seçenek bulunmuyor.

Grayscale bunu çeşitli kripto para birimi güvenleri ile çözüyor. Şirket son derece büyük miktarlarda Bitcoin Ethereum ve diğer kripto para birimlerini topluyor. Grayscale Bitcoin Trust şu anda 14 milyar doları aştı ve Grayscale Ether Trust neredeyse 2 milyar dolar biriktirdi.

Bitcoin bu yıl yüzde 300ün üzerinde fiyat kazandıktan sonra son zamanlarda tüm zamanların en yüksek fiyatlarını geçti. Buna rağmen birçok yüksek net değere sahip birey hala Bitcoine yatırım yapıyor. MicroStrategy geçtiğimiz günlerde Bitcoin başına 21.000 doları aşan fiyatlarla 650 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor şirketin ortalama alım fiyatının hala Bitcoin başına 15.000 dolar civarında seyrettiğini belirtti. Bununla birlikte firmanın Bitcoine yatırım yapmak için borcunu artırma istekliliği Bitcoinin fiyatının artmaya devam edeceğine inandığını gösteriyor. MicroStrategy Bitcoini destekleyen tek büyük şirket değil. PayPal Mass Mutual Square ve diğerleri Blockchain teknolojisine yatırım yapıyor veya kendi organizasyonuna entegre ediyor.

Enflasyona Karşı Bir Koruma Olarak Bitcoin

Dünyada küresel bir salgının yayılması ile artan ekonomik belirsizlik birçok kişiyi Bitcoinin güvenli bir sığınak olduğunu düşünmesine neden oldu. Tek başına Amerika birden fazla teşvik faturası ile birçok kişiyi bir miktar istikrar sağlayabilecek bir varlığa yöneltti.

Michael Saylorun kısa süre önce “Birisi Bitcoin stratejimizi sorguladığında eleştirmenin Arjantindeki 44 milyon kişiye ne gibi tavsiyelerde bulunacağını her zaman merak ediyorum” şeklinde tweet attı. Saylor bunu Bitcoin fiyatını Arjantinin pezosu ile karşılaştıran bir grafikle izledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku