Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal dan Dijital Para Açıklaması Geldi!

0 0

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal bugün yaptığı açıklamada dijital paralar konusuna değindi. Ağbalın yaptığı açıklamaya göre 2021 yılının ikinci yarısında dijital paralar için test aşamasına başlanacak.

TCMB Başkanı Naci Ağbal TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekilleri tarafından Merkez Bankasının faaliyetleri ile ilgili sorulara şu şekilde cevap verdi;

“Dijital para konusunda başlatılan Ar-Ge projesi var. Şu anda bu projenin kavramsal aşaması tamamlanmış durumda. 2021’in ikinci yarısında pilot testlere başlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Ağbal ayrıca yaptığı açıklamada hükümet ile birlikte yüzde 5 enflasyon oranı hedeflediklerini ve bu orana olan inançlarının tam olduğunu belirtti. Tamamen şeffaflık ilkesi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ağbal “Birşeye inanarak başlayacaksınız inanmadığınız işe girmeyin.” açıklamasında bulundu.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku