Grayscale Bir Günde 600 Milyon Dolar Değerinde 16.244 Bitcoin Satın Aldı

0 1

 CryptoQuanttan alınan verilere göre dijital varlıklar yöneticisi Grayscale dün Grayscale Bitcoin Trusta (GTBC) şu anki değeri 600 milyon dolar olan 16.244 Bitcoin ekledi.

Bu hem Bitcoin hem de dolar açısından şimdiye kadarki en büyük günlük satın alımdı. Bununla birlikte fonun büyümesinin ya yeni Bitcoin alımları ya da mevcut yatırımcıların varlıklarını buraya taşıması yoluyla olabileceğini belirtmekte fayda var. Fonda şu anda 24 milyar dolar değerinde toplam 632 bin Bitcoin mevcut.

 Daha önce bildirdiği gibi Grayscale geçen hafta GBTC kapılarını yeni yatırımcılara yeniden açtıktan sadece bir gün sonra 2 bin BTCden (yaklaşık 82.5 milyon dolar) fazla fon topladığında manşetlere çıktı. En son alımla birlikte bu başarı çoktan sönük kaldı.

JPMorgan: Grayscale Bitcoin İçin İtici Bir Güç

Bu arada JPMorgan Chase & Co analistleri Grayscalein aslında Bitcoin fiyatı için kilit bir itici güç olabileceğini ve kripto paranın kısa vadede 40 bin doların üzerine çıkmasına tek başına yardımcı olabileceğini iddia etti.

Analistlerin geçen Cuma gönderdiği açıklamya göre Bitcoin şu anda trendleri yakından takip eden yatırımcıları kaybetme riski altında ve bu da yakın gelecekte 40 bin doların üzerine “çıkmadığı sürece” fiyat düşüşüne neden olabilir. Bu koşullarda Grayscale tarafından sağlanan sürekli para akışı BTCnin mevcut fiyatını sürdürmesine hatta artırmasına yardımcı olabilir.

Analistler “Grayscale Bitcoin Trusta akışın önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon  dolar tutarındaki hızını sürdürmesi gerekecek” dedi.

JPMorgan uzmanları aksi takdirde trendi izleyen tüccarların “geçen haftanın düzeltmesini uzatabileceğini” ve “ivme sinyallerinin doğal olarak Mart sonuna kadar azalacağını” ekledi.

Grayscale geçtiğimiz hafta 2020 4. çeyrek raporunu yayınlayarak kripto para odaklı ürünlerinin haftada ortalama 251 milyon dolar yatırım çektiğini ortaya koydu.

Şirket “Geçen çeyrekte Grayscale ürünlerine 326 milyar dolarlık bir toplam yatırım ve haftalık ortalama 251 milyon dolarlık bir yatırım gördük” dedi.

Görünüşe göre kurumsal yatırımcılar Bitcoinin düzeltmesi yatırımcıları korkutamadı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku