Bitcoin’de yükselişe devam mı? İşte 2 farklı beklenti

0 0

Bitcoin analistler ve uzmanlar tarafından son derece önemli bir nokta olarak gösterilen 9 bin 400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Burası hem 50 günlük hareketli ortalama seviyesine hem de 2017 yılından başlayan düşüş trend çizgisinin direnç noktasına denk gelmesi açısından son derece önemli bir seviye olarak gösteriliyor.

Peki yükselişin devamı var mı?

Analistlerin bir kısmı Bitcoin’in son 2 aylık sıkışık seyrinde ciddi anlamda güç topladığı görüşünde. Aynı analistler bu sebeple 9 bin 400 dolar seviyesinin üzerine çıkılmasının yeni bir yükseliş dalgasını beraberinde getirebileceğini düşünüyor. Bu seyrin devamı halinde ise 12 bin dolarlı seviyelerin kısa vadede görülebileceği tahmini yapılıyor.

Henüz teyit edilmedi

Ancak bu kadar iyimser olmayan uzmanlar da yok değil. Bu şekilde tahminde bulunan uzmanlar Bitcoin’in yakın dönemde bu direnci kırma hamlelerine dikkat çekiyor. Zira hatırlanacağı gibi Bitcoin haziran ayında 3 defa bu noktayı kırmayı çalışmış ancak bundan başarılı olamamıştı. Geri dönüşlerde ise yatırımcısına yüzde 10 – 15 arasında zarar ettirmişti. Bu hareketlere dikkat çeken analistlere göre Bitcoin’in en az 1 hatalık süre zarfında 9 bin 400 dolar seviyesinin üzerinde kalmalı ve bu noktayı kendine destek seviyesi haline getirmeli. Bu gerçekleşirse 10 bin 400 – 10 bin 500 bandı ara direnç noktası olmak üzere ilk aşamada 10 bin 900 dolarlı seviyelere doğru bir hareket başlayabilir. Bu seviyenin üzerinde ise yine 11 bin 600 seviyesi ara direnç noktası olmak üzere 12 bin 300 dolarlara kadar Bitcoin’de yeni bir kanal açılabilir.

Bu iki beklentiden hangisinin gerçekleşeceğini önümüzdeki seanslar belirleyecek…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku