GOOGLE DA BİTCOİN İLE ARAMALAR NİSAN AYINDAN BERİ EN ÜST DÜZEYDE

0 0

Google arama motorunun son verileri son fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin kelimesinin aramalarının yedi ay içinde en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor .İstatistikler dünyanın en büyük kripto para biriminde ilgiyi açıkça gösteriyor.

Veriler Bitcoin ile ilgili aramaların motordaki tüm aramaların % 17sinden fazlasını oluşturduğunu göstermektedir. Aramaların kesin sayısı henüz belirsizdir ancak istatistikler sektördeki ilginin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve Bitcoinin 20000 ABD Dolarına kadar olan en yüksek değere ulaştığı zamandan bu yana olan zamanı işaret ediyor. Veriler ayrıca kripto için yapılan en çok aramanın üç ülkede meydana geldiğini ortaya koymaktadır: Nijerya Güney Afrika ve Avusturya.

Öte yandan ABD gibi küresel kripto-para birliği merkezi 19.sırada yer aldı. Bitcoin fiyatı ile Google arama eğilimleri arasındaki ilişkiyle ilgili uzun zamandır spekülasyonlar var. İstatistikçi Willy Woo tarafından yapılan bir 2017 araştırması arama trendlerinin kripto para birimi sektöründeki spekülatif balonları tahmin etmek için kullanılabileceğini ve böylece alım satım veya satış işlemlerinin ne zaman belirleneceğini belirlemektedir. Ancak bu yaklaşım henüz emekleme aşamasındadır ve tüccarlar işlemlerini yapmadan önce denklemin her iki tarafına bakmalıdırlar.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku