AMERİKAN TEKNOLOJİ DEVİ İNTEL VERİMLİ ENERJİLİ BİTCOİN MADENCİLİĞİ İÇİN PATENT ALDI

0 1

ABD teknoloji devi Intel “enerji verimli yüksek performanslı Bitcoin madenciliği için yeni bir patent aldı.

Intel patenti “optimize edilmiş veri yollarını kullanarak SHA-256 hashını uygulayan bir donanım hızlandırıcısına” ait ve yayınlanan bilgiye göre Bitcoin (BTC) madenciliğinin yüzde 15e varan enerji tüketimini azaltmayı hedefliyor. Belgeler “SHA motorlarının kümelerinin çok fazla güç tüketebildiğini (ör. 200 Wdan daha yüksek bir oranda)”  ve ekliyor:

Mevcut tarifnamenin düzenlemeleri arasında Bitcoin madenciliği operasyonları için daha az güç tüketen enerji-verimli ASIC-bazlı SHA motorları bulunmaktadır. ”

 Intel hali hazırda geçtiğimiz bahar ayında kripto madenciliğinin tükettiği elektrik miktarını azaltmayı amaçlayan bir patent almıştı. Bu patent Hash başına enerji tüketimini en aza indirgeme ve watt başına performansı en üst düzeye çıkaracaktı.

 Bu yıl Intel ayrıca  ölçeklenebilir uçtan uca DApps için ilk ortamı sağlamak için blockchain testnetini başlatmak için (DApp) platformu olan Enigma ile ortaklık kurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku